Baza wiedzy

None

Umowa o pracę – wskazówki dla przedsiębiorców

    08-01-2018

Umowa o pracę to czynność prawna, która polega na złożeniu na piśmie przez pracownika i pracodawcę zgodnych oświadczeń woli, które potwierdzają zobowiązanie pracownika do wykonywania za wynagrodzeniem określonego rodzaju pracy na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie przez niego wyznaczonym i zobowiązanie pracodawcy do wypłaty wynagrodzenia i poszanowania praw pracowniczych.

None

Wpływ RODO na Twój biznes

    05-01-2018

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne ogólne rozporządzenie o ochronie danych (w skrócie RODO). Zastąpi ono przepisy dotychczasowej polskiej ustawy o ochronie danych osobowych. Jest to największa od przeszło dwudziestu lat zmiana przepisów dotyczących tego tematu. Jak ta zmiana wpłynie na Twój biznes? Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie.

None

Jak upływ czasu wpływa na skuteczność prowadzonej windykacji?

    03-01-2018

Co zrobić, jeśli nasz kontrahent spóźnia się z płatnością? Opcji jest wiele, ale ich wspólnym mianownikiem powinna być szybkość działania. Bierność wobec dłużnika nie tylko może doprowadzić do przedawnienia należnego nam zobowiązania, ale stanowi również jasny dla dłużnika sygnał, że może sobie pozwalać na dowolne przekraczanie terminów płatności wyznaczonych przez nas.

None

Faktoring czy odzyskiwanie należności – co wybrać?

    27-12-2017

Faktoring w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej interesujący dla przedsiębiorców. Według różnych instytucji finansowych jest to jedna z najbardziej pożądanych usług na rynku finansowym. Ale czy na pewno faktoring jest opłacalny dla przedsiębiorców? Czy może lepszym rozwiązaniem dla osób prowadzących działalność gospodarczą będzie skorzystanie z nowoczesnych usług windykacyjnych? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.

 

Popularne tematy