Baza wiedzy

None

Skarga na czynności komornika – kiedy można ją złożyć ?

    19-10-2017

Dzisiaj zajmiemy się skargą na czynności komornika. Taka skarga to środek obrony, który może zastosować dłużnik lub wierzyciel w związku z nieprawidłowymi czynnościami wykonanymi przez komornika. Skargi na czynności komornika mogą być składane wielokrotnie w ciągu jednej egzekucji komorniczej.  Każdorazowo wniesienie skargi na czynności komornika powoduje, że działania podjęte przez komornika są poddane kontroli i ocenie sądu. Kontrola sądu polega na ocenie legalności działań komornika.

 

None

Co to jest informacja gospodarcza i jak ją zdobyć? Czym informacja gospodarcza różni się od informacji biznesowej?

    17-10-2017

Niejeden przedsiębiorca poszukujący danych o interesujących go podmiotach zadaje sobie pytanie, czy dana informacja ma charakter biznesowy czy gospodarczy. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że oba te terminy są tożsame i rozróżnienie zakresów obu typów informacji ma charakter wyłącznie dysputy akademickiej. Tak jednak nie jest. Otóż udostępnianie informacji gospodarczych zostało uregulowane prawnie w ustawie o biurach informacji gospodarczej. Natomiast pozyskiwanie informacji biznesowych, które nie mają charakteru informacji gospodarczych (zgodnie z definicją zawartą w ustawie) nie jest prawnie uregulowane.

None

Jak sprawdzić firmę czy jest wiarygodna?

    11-10-2017

Współpraca z rzetelnymi kontrahentami w biznesie jest bardzo ważna, ponieważ nie musimy obawiać się czy dostaniemy pieniądze na czas za wykonaną przez nas usługę czy dostarczony przez nas towar. Zawsze warto mieć także stałych współpracowników, do których możemy zwracać się w konkretnych sprawach. Oczywiście powinniśmy ufać swoim kontrahentom, ale zawsze warto sprawdzić czy firma, z którą współpracujemy jest wiarygodna. W naszym artykule dowiesz się jak sprawdzić wiarygodność firmy.

 

Popularne tematy