facebook

FAQ

Najczęściej zadawane pytania na temat Vindicat

Czym jest system Vindicat.pl?

schemat przedstawia proces windykacji samodzielnej w systemie Vindicat

Vindicat to nowoczesna platforma, która pozwala przedsiębiorcom z sektora MSP na odzyskiwanie długów od swoich klientów i kontrahentów. Jest to innowacyjne rozwiązanie informatyczne, dzięki któremu oszczędzasz czas i pieniądze nie psując dobrych relacji z kontrahentem.

Dzięki dostępowi do usługi przedsiębiorca otrzymuje dostęp do różnych narzędzi, których może użyć przy odzyskiwaniu należności, co daje mu pełną kontrolę nad całym procesem odzyskiwania pieniędzy. Przedsiębiorca dodatkowo otrzymuje najefektywniejszy scenariusz postępowania, który został przygotowany przez naszych prawników i analityków.

System umożliwia również korzystanie z różnych form komunikacji z dłużnikiem poprzez SMS, e-mail czy też pismo. Za pomocą systemu Vindicat.pl przedsiębiorca może w ciągu kilku sekund wygenerować wezwanie do zapłaty, pozew o zapłatę czy też pozew do e-sądu. Może także skorzystać z naszego modułu do negocjacji online, wystawić ofertę na internetową giełdę długów, a jeśli zajdzie taka potrzeba to może skorzystać z wniosków koniecznych przy egzekucji komorniczej.

System umożliwia, więc odzyskiwanie pieniędzy w ramach postępowania polubownego, postępowania sądowego oraz postępowania komorniczego.

Postępowanie polubowne

To model prowadzenia windykacji polegający na działaniach związanych z motywowaniem dłużnika do polubownej spłaty należności.

Należą do nich:

  • kontakty telefoniczne, e-mail, sms
  • wezwania do zapłaty
  • informacje o ogłoszeniu długu na giełdzie
  • negocjacje spłaty należności.

Działania te są najbardziej skuteczne, gdy od dnia powstania zaległości nie minęło zbyt wiele czasu.

Postępowanie sądowe

To model prowadzenia windykacji polegający na wykorzystaniu środków prawnych o charakterze sporu sądowego.
Należą do nich:

  • pozew
  • uzyskanie tytułu egzekucyjnego

Działania te są niezbędne, jeśli mimo negocjacji i prób polubownego załatwienia sprawy, dłużnik uchyla się od dokonania zapłaty.

Postępowanie egzekucyjne

To konieczne działania po uzyskaniu tytułu wykonawczego, jakie musimy podjąć, aby odzyskać należność.
Należą do nich:

  • skierowanie sprawy do komornika

  • monitowanie działań komornika

Poprzez długofalową współpracę z komornikami sądowymi o udokumentowanej skuteczności jesteśmy w stanie szybko i efektywnie odzyskać należności za pomocą egzekucji komorniczej.

Zarejestruj się i poznaj system bez żadnych zobowiązań


Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!