Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury?

27-02-2023

Każdego tygodnia coraz większa liczba przedsiębiorców, zgłasza się do Vindicat z problemami dotyczącymi odzyskania zaległych pieniędzy. To powoduje, że utrzymanie płynności finansowej staje się trudniejsze. Windykacja długów nie jest trudna. Poniżej podpowiadamy, jakie działania powinieneś podjąć, abyś szybko odzyskał swojego pieniądze od dłużników. Przeczytaj koniecznie i ciesz się odzyskanymi pieniędzmi.

Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury?

Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury od kontrahenta?

Będąc wierzycielem, powinieneś jak najszybciej zająć się odzyskiwaniem pieniędzy z niezapłaconej faktury. Jeśli będziesz odkładał to na później, może okazać się, że dług się przedawni. Bądź stanowczy i postępuj według planu. Jeśli mimo wielokrotnego informowania dłużnika, nie zapłaci długu, poinformuj go, że oddasz sprawę do firmy windykacyjnej i określ termin.

Zacznij od windykacji polubownej

Odzyskiwanie pieniędzy z niezapłaconej faktury, rozpocznij od próby polubownego załatwienia sprawy. Zadzwoń do dłużnika, poinformuj go o tym, że ma nieuregulowaną należność wobec Ciebie. Musisz pamiętać, że ogromne znaczenie ma sposób, w jaki prowadzisz rozmowę. Wykonałeś usługę i w konsekwencji masz pełne prawo do otrzymania za nią ustalonego wynagrodzenia. Uprzejmie i stanowczo poinformuj swojego kontrahenta, że odzyskanie pełnej sumy jest ważne dla prowadzonej przez Ciebie działalności firmy.

Jeśli dłużnik nie ma wystarczających środków na pokrycie zaległości wobec twojej firmy, zaproponuj mu zawarcie ugody i rozłóż kwotę zaległości na raty. Jeśli dłużnik wyrazi chęć spłaty w ratach, ustal z nim termin spłaty. Decydując się na zawarcie ugody, pamiętaj o tym, że podpisanie jej wydłuży czas spłaty zobowiązania.

Jeżeli nie potrafisz porozumieć się z dłużnikiem lub nie akceptuje on układu ratalnego, który zaproponowałeś, wyślij mu skutecznego wezwania do zapłaty. System Vindicat.pl sporządzi je za Ciebie w ciągu 30 sekund. Wystarczy tylko kilka kliknięć myszki.

Jeżeli dłużnik nie uregulował płatności za jedną fakturę, może nie zapłacić także kolejnej, którą wystawisz dla niego. Jeżeli zależy Ci na tym, abyś zmobilizował dłużnika do zapłaty zaległości, powinieneś skorzystać z pozostałych dostępnych narzędzi w systemie Vindicat.pl.

Jeżeli chcesz wywrzeć na dłużniku jeszcze większą presję warto skorzystać z giełdy długów.

W skrócie: giełda długów jest narzędziem poprzez które możesz udostępnić dane dłużnika w internecie. Gdy potencjalny klient Twojego dlużnika wpisze jego dane w wyszukiwarce Google, zobaczy przy jego imieniu i nazwisku oraz nazwie firmy adnotację z napisem “Uwaga, dłużnik!”, razem z kwotą zadłużenia. Oczywiście ta informacja jest widoczna dla banków i firm pożyczkowych.

Wyobraź sobie, jak silnie oddziałuje to na psychikę dłużnika. Dłużnik otrzymuje informację o tym, że jego dane zostały udostępnione. Statystyki pokazują, że prowadzi to do spłaty długu w ciągu kilku dni.

Złóż pozew do e-sądu

Jeśli pomimo podjętych kroków dłużnik nie zapłacił zaległej faktury, stwórz pozew do e-sądu i złóż go w sądzie. Wszczęcie postępowania w sądzie elektronicznym jest proste i przebiega szybko oraz sprawnie. Jeśli nie wiesz, jakie elementy powinien zawierać pozew do e-sądu, wygeneruj go w systemie Vindcat.pl.

Pamiętaj o tym, aby dołączyć dowody do pozwu, dzięki nim sąd oceni go pozytywnie i wyda orzeczenie. Złożenie pozwu do sądu elektronicznego ma jeszcze jedną korzyść. Po opłaceniu kosztów sądowych i rozstrzygnięciu sprawy, otrzymasz zwrot opłaty sądowej w wysokości trzech czwartych. Opłata sądowa podczas wszczęcia postępowanie elektronicznego wynosi 1,25% wartości przedmiotu sporu.

Postępuj zdecydowanie i konsekwentnie

Jeśli wykorzystasz odpowiednie narzędzia podczas windykacji należności, odzyskiwanie pieniędzy nie będzie takie trudne dla Ciebie. Postępuj zdecydowanie i bądź konsekwentny, pamiętaj, że podczas odzyskiwania pieniędzy jest to, abyś kierował się dobrem swojej firmy. Korzystając  z przedstawionych narzędzi w tym artykule, odzyskasz pieniądze z niezapłaconej faktury szybko i skutecznie. Dzięki nim nie naruszysz relacji, która powstała pomiędzy Tobą a kontrahentami.

Masz pytania lub wątpliwości związane z odzyskiwaniem pieniędzy? Skontaktuj się z nami jak najszybciej.

Chcesz sprawdzić możliwości, które daje korzystanie z systemu Vindicat.pl? Zarejestruj się za darmo i zapoznaj się funkcjami lub zdecyduj się na dostęp do pakietu zawierającego narzędzia wymienione w artykule.

Oceń ten artykuł:

Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury?
Ocena: 4,88/5
Głosowano: 17 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!