Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury?

    12-05-2017

Kilkuset przedsiebiorców tygodniowo zgłasza się do nas z problemem niezapłaconej faktury. W dobie coraz większej konkurencji płynność finansowa firmy staje się coraz ważniejsza. Istotnym elementem utrzymania płynności jest skuteczne odzyskiwanie należności z niezapłaconych faktur. Windykacja długów wcale nie musi być trudna. Trochę konsekwencji, systematycznego działania, a pieniądze w ciągu kilku dni mogą znaleźć się na Twoim koncie.

Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury?

Zacznij od windykacji polubownej

Jedną z ważniejszych czynności w procesie odzyskiwania pieniędzy z niezapłaconej faktury jaką musisz zrobić jest wykonanie pierwszego telefonu do dłużnika. Musisz pamiętać, że ogromne znaczenie ma sposób w jaki prowadzisz rozmowę. Wykonałeś usługę i w konsekwencji masz pełne prawo do otrzymania za nią ustalonego wynagrodzenia. Uprzejmie i stanowczo poinformuj swojego kontrahenta, że odzyskanie pełnej sumy jest ważne dla prowadzonej przez Ciebie działalności firmy.

Jednak często dochodzi do sytuacji, gdy dłużnik nie ma wystarczających środków na koncie. W takiej sytuacji pamiętaj, że Twoim celem jest odzyskanie całego wynagrodzenia za Twoją pracę. Jeśli kontrahent chciałby się z Tobą porozumieć, a jego problemy finansowe są przejściowe to rozłóż kwotę zadłużenia na raty i ustal z dłużnikiem terminy spłat.

Nie zawsze jest to korzystne. Szczególnie w przypadku, w którym zależy Ci na krótkim czasie spłaty faktury. Jednakże często zawarcie ugody jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

W przypadku, w którym nie jesteś w stanie porozumieć się z dłużnikiem lub dłużnik nie akceptuje zaproponowanego przez Ciebie ratalnego systemu spłat powinieneś zdecydować się na wysłanie skutecznego wezwania do zapłaty. System Vindicat.pl sporządzi je za Ciebie w ciągu 30 sekund. Wystarczy tylko kilka kliknięć myszki.

Niestety w większości przypadków jedna niezapłacona faktura prowadzi do następnej. W dużej mierze wiąże się to z kulturą płatności w Polsce, która w obecnym momencie pozostawia wiele do życzenia. Wybór odpowiednich narzędzi jest kluczowy, aby szybko uporać się z problemem.

Fakt, dłużnicy najszybciej reagują na skuteczne wezwanie. Jednakże jest ono tylko jedną z dostępnych czynności windykacyjnych dostępnych w systemie Vindicat.pl.

Jeżeli chcesz wywrzeć na dłużniku jeszcze większą presję warto skorzystać z giełdy długów.

 

W skrócie: giełda długów jest narzędziem poprzez które możesz udostępnić dane dłużnika w internecie. Gdy potencjalny klient Twojego dlużnika wpisze jego dane w wyszukiwarce Google, zobaczy przy jego imieniu i nazwisku oraz nazwie firmy adnotację z napisem “Uwaga, dłużnik!”, razem z kwotą zadłużenia. Oczywiście ta informacja jest widoczna dla banków i firm pożyczkowych.

Wyobraź sobie, jak silnie oddziałuje to na psychikę dłużnika. Dłużnik otrzymuje informację o tym, że jego dane zostały udostępnione. Statystyki pokazują, że prowadzi to do spłaty długu w ciągu kilku dni.

Co robić w przypadku, gdy dłużnik nie zareaguje na wezwanie do zapłaty i giełdę długów?

Vindicat.pl umożliwia Ci stworzenie pozwu do sądu lub e-sądu, który zwiększa Twoją szansę na odzyskanie pieniędzy na drodze sądowej.
Nasi prawnicy udzielą Ci wsparcia na każdym etapie procesu. Są po to, aby Ci pomóc!

 

Odzyskiwanie długów nie jest trudne!

Odzyskiwanie długów nie jest takie trudne, gdy posiadasz odpowiednie narzędzia oraz postępujesz zdecydowanie i konsekwentnie. Należy o tym myśleć jak o higienie płynności finansowej w Twojej firmie. Dłużnicy będą pojawiać się zawsze. Zmianie ulegnie Twoje doświadczenie i umiejętność obsługi wymienionych w artykule narzędzi, co pozwoli Ci na jeszcze szybsze odzyskiwanie należności. Do tego bez naruszania relacji z kontrahentami.

Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z odzyskiwaniem pieniędzy z niezapłaconych faktur jesteśmy zawsze pod telefonem.

Tymczasem, zarejestruj się w systemie Vindicat.pl. Darmowa rejestracja umożliwi Ci zapoznanie się z funkcjonalnościami systemu oraz, jeżeli masz problem z niezapłaconą fakturą, dostęp do wymienionych w artykule narzędzi w cenie 39 złotych netto.

Oceń ten artykuł:

Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury?
Ocena: 4,88/5
Głosowano: 16 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!