facebook

Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury?

    12-05-2017

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą ma problem z niezapłaconymi fakturami przez ich partnerów biznesowych i klientów. Często są zostawieni sami sobie bez żadnej pomocy i nie wiedzą jak odzyskać pieniądze za niezapłaconą fakturę.

obrazek przedstawia zwinięty plik banknotów stu złotowych

JAK ODZYSKAĆ PIENIĄDZE ZA NIEZAPŁACONĄ FAKTURĘ?


By odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury trzeba być przede wszystkim konsekwentnym i nie bać się walczyć o należne pieniądze. Przecież wykonało się jakąś usługę, dostarczyło się towar, więc nie czekajmy dzień po terminie płatności zadzwońmy do tego kontrahenta z przypomnieniem iż nie mamy pieniędzy na koncie. Nie poddawajmy się tak łatwo i nie odpuszczajmy dłużnikowi. Być może nie ma on pieniędzy na zapłatę całej kwoty. Wtedy jest na to sposób - rozłóżmy jego dług na raty, umówmy się by nie płacił odsetek, ale jakoś zmuśmy go do zapłacenia. Prośbą o zapłatę faktury może jednak nie wystarczyć i wtedy konieczne będzie wysłanie wezwania do zapłaty faktury.
Należy pamiętać, że zwykle problemy z płynnością finansową przedsiębiorstwa mogą zacząć się od jednej niezapłaconej faktury. Potem może się zdarzyć, że nie tylko jeden kontrahent nie płaci za faktury i pojawia się więcej niezapłaconych faktur. Może to doprowadzić do poważnych problemów finansowych przedsiębiorstwa i nawet do jego upadłości. Powoduje to, że musimy reagować na brak płatności za fakturę i konsekwentnie odzyskiwać swoje pieniądze.

niezapłacona fakutra może spowodować problemy z płynnością finansową przedsiębiorstwa, gdy niezapłaconych faktur będzie więcej, a nawet doprowadzić do upadłości przedsiębiorstwa

Przeterminowane faktury są plagą dla polskich przedsiębiorców, a także dla przedsiębiorców z rynku wewnętrznego Unii Europejskiej, szczególnie dla Hiszpanii i Portugalii.

Zastanówmy się co zrobić w następującej sytuacji:
Pan Jan prowadził działalność gospodarczą i nie otrzymał zapłaty za dostarczony towar od swojego klienta. Po terminie płatności zastanawiał się co ma zrobić i jak odzyskać pieniądze za niezapłaconą fakturę?
Po pierwsze Pan Jan, powinien ponaglić takiego klienta do zapłaty za fakturę. Najpierw powinien do niego zadzwonić i poprosić o uregulowanie płatności. Jeżeli to nie pomoże to powinien wysłać do niego monit z prośbą o zapłatę. Gdy to nie pomoże powinien wysłać temu kontrahentowi wezwanie do zapłaty. Dodatkowo Pan Jan sprawdził, że musi policzyć odsetki. Jak sprawdził w Internecie jest ich wiele typów, który ma zastosować? Tyle rzeczy do zrobienia, a jeszcze są inni klienci na których mu zależy, bo przynajmniej na razie terminowo płacą za faktury. A gdyby tak istniał system do odzyskiwania pieniędzy za niezapłacone faktury…

 

WINDYKACJA FAKTUR – SYSTEM DO AUTOMATYCZNEJ WINDYKACJI ONLINE

Na szczęście dla Pana Jana istnieje w Polsce taki system. Jest nim Vindicat.pl. Pan Jan się w nim zarejestrował, wprowadził dane z faktury. System automatycznie nalicza odsetki od niezapłaconej faktury, a Pan Jan nie musi nic robić tylko wskazać termin płatności za fakturę. Później Pan Jan może wygenerować pierwsze pismo, którym powinno być wezwanie do zapłaty faktury, wysłać je do dłużnika listem poleconym, który również otrzyma wezwanie do zapłaty faktury różnymi kanałami komunikacyjnymi – e-mailem i SMS-em. Poza tym na wezwaniu do zapłaty jest logo Vindicat.pl- dłużnik może stwierdzić, że stoi za tym profesjonalna firma zajmująca się odzyskiwaniem należności i Pan Jan nie jest osamotniony w swojej walce o odzyskanie pieniędzy z niezapłaconej faktury. Może skłonić to dłużnika do uregulowania całej należności. Oprócz tego system Vindicat.pl zawiera wiele różnych innych narzędzi, które umożliwiają szybkie i skuteczne odzyskanie należności.

proces działania systemu Vindicat - wprowadzenie danych dłużnika i z faktury - wygenerowanie wezwania do zapłaty- dłużnik otrzymuje wezwanie e-mailem i SMS - odzyskanie należnych pieniędzy

Jeśli jak Pan Jan masz klientów, którzy nie płacą za faktury to nie czekaj. Zarejestruj się już dziś na Vindicat.pl i spraw, by faktura niezapłacona w terminie należała już do przeszłości. 

Załóż konto

Oceń ten artykuł:

Ocena: 5/5
Głosowano: 13 razy.
Twoja ocena: Brak
Cofnij
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!