facebook

FAQ

Najczęściej zadawane pytania na temat Vindicat

Jak dodać wierzytelność?

infografika przedstawia proces dodawania wierzytelności w systemie Vindicat

Jak dodać wierzytelność do systemu Vindicat.pl?

Aby dodać wierzytelność do systemu Vindicat.pl musisz w pierwszej kolejności wprowadzić dane swojego dłużnika oraz dane dotyczące szczegółów wierzytelności.

Dane dłużnika wprowadzisz w zakładce lista spraw – ikona dłużnicy, po kliknięciu czerwonego przycisku dodaj nowego dłużnika pojawi się formularz z danymi dłużnika.

Po dodaniu dłużnika, powinieneś dodać dane, co do wierzytelności. W celu prawidłowego określenia wierzytelności konieczne jest wprowadzenie w szczególności następujących danych: podstawa prawna powstałej wierzytelności (np. faktura, umowa), rodzaj roszczenia (np. zapłata wynikająca ze sprzedaży, najmu, dostawy, itd.), termin wymagalności wierzytelności – tj. termin w którym należność powinna zostać zapłacona przez dłużnika, określenie wartości wierzytelności.

Po wprowadzeniu przez Ciebie danych, system podpowie ci, jakie czynności najlepiej podjąć w Twojej sprawie.

Czym jest wierzytelność?

Wierzytelność to pieniądze, które chcesz odzyskać, może powstać z różnych podstaw prawnych - tj. umów lub faktur, które są jej podstawą prawną, co powoduje że mogą być różne rodzaje wierzytelności np. z tytułu nieopłacalnej umowy najmu.

 

Zarejestruj się i poznaj system bez żadnych zobowiązań


Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!