Co to jest pieczęć prewencyjna?

24-08-2017

Dzisiaj kilka słów o tym, co to jest pieczęć prewencyjna i jak za jej pomocą dyscyplinować kontrahentów do terminowego regulowania zobowiązań.

pieczęć prewencyjna Vindicat.pl

Pieczęć prewencyjna

Otóż pieczęć prewencyjna to informacja umieszczona np. na fakturze, która wskazuje na to, co stanie się w sytuacji braku terminowego uregulowania zobowiązania. Otóż w razie braku uregulowania zobowiązania w terminie, wierzyciel przekaże sprawę profesjonalnej firmie windykacyjnej od razu po upływie terminu płatności.

Umieszczenie takiej pieczęci na fakturze (lub innym dokumencie, w wyniku którego powstaje zobowiązanie) wpływa motywująco na dłużnika. Będzie się on starał uregulować zobowiązanie jak najszybciej, aby uniknąć kontaktu z profesjonalnym podmiotem zajmującym się windykacją zobowiązań. Tak więc używanie pieczęci prewencyjnej znacznie przyczynia się do ograniczenia liczby przeterminowanych zobowiązań i dzięki temu prowadzi do poprawy płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Jedną z firm, która oferuje profesjonalne pieczęci prewencyjne jest Vindicat.pl. Pieczęć prewencyjna to jeden z komponentów systemu do samodzielnej windykacji online oferowanego przez Vindicat.pl z obszaru prewencji. Jej zasadniczym celem jest poinformowanie kontrahenta, że w razie opóźnień w płatności obsługą sprawy zajmie się Vindicat.pl.

 

Aby pobrać pieczęć prewencyjną ze strony Vindicat.pl należy założyć darmowe konto w systemie Vindicat.pl, zalogować się na nie oraz wejść na zakładkę windykuj samodzielnie. Następnie należy kliknąć na ikonę moje dokumenty i tam na liście dokumentów znajduje się pieczęć prewencyjna. Można ją pobrać po kliknięciu na przycisk pobierz. Otrzymamy zzipowany plik, który zawiera pieczęć prewencyjną w dwóch formatach – w formacie .jpg i w formacie .png. Tak pobraną pieczęć prewencyjną można umieścić w stosowanym przez siebie wzorze faktury, dzięki czemu nigdy nie zapomnimy o jej dodaniu.

jak pobrać pieczęć prewenycjną w systemie Vindicat.pl

Podsumowując – jest kilka powodów, dlaczego warto skorzystać z pieczęci prewencyjnej oferowanej przez Vindicat.pl

Po pierwsze, dzięki skorzystaniu z pieczęci prewencyjnej oferowanej przez Vindicat.pl, Twoi kontrahenci będą priorytetowo traktować zobowiązań wobec Ciebie, ponieważ wiedzą, że w razie braku terminowej płatności przekażesz sprawę w ręce profesjonalnej firmy odzyskującej należności.

Po drugie, dzięki skorzystaniu z pieczęci prewencyjnej oferowanej przez Vindicat.pl, zminimalizujesz koszty ewentualnych działań windykacyjnych w przyszłości. Po prostu, lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Po trzecie, dzięki skorzystaniu z pieczęci prewencyjnej oferowanej przez Vindicat.pl, będziesz budować wizerunek swojej firmy jako przedsiębiorstwa, które dba o terminowość płatności.

Po czwarte, dzięki skorzystaniu z pieczęci prewencyjnej oferowanej przez Vindicat.pl, poprawisz swoją płynność finansową.

 

Oceń ten artykuł:

Co to jest pieczęć prewencyjna?
Ocena: 4/5
Głosowano: 9 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!