Dlaczego warto korzystać z giełdy długów?

    01-03-2017

Giełdy długów są prowadzonymi zgodnie z prawem rejestrami informacji gospodarczych, umożliwiają zbycie w drodze przelewu wierzytelności (art. 509 i nast. Kodeksu cywilnego) swojego długu.

zdjęcie przedstawia wykres giełdowy, który analizuje mężczyzna dotykając palcem krzywej

Kazus - przykład Pana Jana

Pan Jan prowadzi firmę transportową. Jeden z jego klientów nie zapłacił faktury za dostawę na kwotę 18 tys. zł. Wprowadził fakturę do systemu Vindicat.pl i wygenerował wezwanie do zapłaty. Wysłał wezwanie do zapłaty do klienta listem poleconym. Poczekał tydzień na odpowiedź dłużnika. Okazało się , że dłużnik nadal nie uregulował swojego długu wobec pana Jana. Pan Jan zastanawia się co może zrobić?

Pan Jan może wystawić swoją wierzytelność na giełdę długów w systemie Vindicat.pl i może wysłać pismo dłużnikowi, które poinformuje go o upublicznieniu jego danych. Firma dłużnika będzie w wyszukiwarce Google wyświetlana jako dłużnik, co skutecznie zniechęci innych partnerów biznesowych od robienia z nią interesów. Ten efekt psychologiczny powinien skłonić dłużnika do uregulowania zobowiązania.

Dodatkowo giełda długów umożliwia zbycie naszej wierzytelności i odzyskanie od razu określonej kwoty. Nie musimy wtedy martwić się czy odzyskamy nasze pieniądze, to będzie zmartwienie nabywcy.

Pan Jan wystawiając ofertę na giełdzie długów Vindicat.pl stwierdził, że woli od razu odzyskać 17 tys. zł i nie chce dalej walczyć z tym dłużnikiem. Wyróżnił ofertę na giełdzie Vindicat.pl i następnego dnia zobaczył, że ktoś chce nabyć od niego dług.

Pan Jan odzyskał swoje pieniądze, które spożytkował na podwyżki dla swoich pracowników i zakup nowego sprzętu biurowego.

Jeśli chcesz, jak Pan Jan szybko odzyskać swoje pieniądze dzięki systemowi Vindicat.pl to zobacz nasz filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=bJgTsJ45fj4

Oceń ten artykuł:

Ocena: 5/5
Głosowano: 6 razy.
Twoja ocena: Brak

Popularne tematy