Automatyzacja w systemie Vindicat, czyli robot do ściągania należności

06-03-2020

Prowadzisz firmę i masz już dość walki z kontrahentami, którzy uporczywie nie płacą faktur? Skorzystaj z możliwości, jakie oferują nowoczesne technologie i współczesny legaltech. Vindicat.pl przedstawia innowacyjną usługę, dzięki której pieniądze odzyska dla Ciebie... robot.

Automatyzacja w systemie Vindicat, czyli robot do ściągania należności

Robot windykacyjny w zasięgu możliwości każdego małego i średniego przedsiębiorcy

Jeśli jesteś aktywnym przedsiębiorcą problemy z kontrahentami, którzy ignorują terminy zapłaty, z pewnością nie są Ci obce. Skutecznym sposobem walki z nieuczciwymi klientami jest windykacja online. Odbywa się ona przy pomocy systemu Vindicat.pl. To szybki, w pełni bezpieczny, a co najważniejsze - bardzo efektywny - sposób odzyskiwania pieniędzy.

Od niedawna system Vindicat.pl oferuje nową usługę, dzięki której odzyskiwanie pieniędzy możliwe jest przy pomocy specjalnego robota windykacyjnego.

Z pomocy robota ściągającego należności możesz skorzystać po rejestracji w systemie do monitoringu płatności i samodzielnej windykacji Vindicat.pl.

Czy uruchomienie robota do windykacji jest trudne? Absolutnie nie - z tym zadaniem poradzi sobie każdy przedsiębiorca, który na co dzień korzysta z komputera. Podstawowym krokiem jest dysponowanie danymi z faktury. Nie jest niezbędna wiedza prawnicza ani z zakresu windykacji. Wyjaśnijmy sobie to jednak krok po kroku.

 

Jak uruchomić robota do ściągania należności? Krok nr 1 - podaj dane z faktury

Pierwszym krokiem, który umożliwia skorzystanie z pomocy robota, jest podanie danych z faktury. W pierwszym kroku chodzi o dane dłużnika. Możesz uzupełnić je ręcznie lub przygotować plik Excel i wczytać go bezpośrednio do systemu.

System poprosi również o wybór typu dłużnika. Dłużnik może być osobą fizyczną, prawną lub osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą.

Po wpisaniu numeru NIP dłużnika, jego dane automatycznie pobiorą się z bazy GUS.  Przedsiębiorca musi jedynie uzupełnić numer telefonu dłużnika i jego adres e-mail.

UWAGA: Należy koniecznie podać numer komórkowy dłużnika. To właśnie na ten numer robot będzie wysyłał różnego typu komunikaty (w zależności od etapu sprawy). Nie podajemy więc w tym miejscu nr stacjonarnego, np. do sekretariatu firmy.

Warto się także upewnić, czy dysponujemy aktualnym adresem e-mail nierzetelnego kontrahenta. To także bardzo ważne, ponieważ robot będzie wysyłał wiadomości tekstowe na skrzynkę pocztową dłużnika. Treść wiadomości także będzie zależała od etapu, na którym znajduje się sprawa.

Krok nr 2 - podaj kwotę długu i koszty windykacyjne

System uruchamiający robota poprosi także o podanie podstawy dochodzenia długu. Będzie to najczęściej faktura, ale oczywiście może to być również rachunek, umowa, czy tytuł wykonawczy. Należy po prostu wybrać i zaznaczyć odpowiednią opcję. Kolejno wystarczy wpisać kwotę wynikającą z faktury, termin jej wystawienia oraz termin płatności.

To już prawie koniec kroku nr 2 - pozostaje jeszcze kwestia kosztów windykacyjnych.

Jeżeli chcesz uzyskać zwrot kosztów windykacji, rozumianych jako koszt pracy robota, należy zaznaczyć opcję „dolicz ryczałtowe koszty windykacji EURO”.

Koszty windykacyjne zaczynają przysługiwać przedsiębiorcy już od pierwszego dnia po bezskutecznym upływie terminu płatności wskazanym na fakturze. Mówiąc w uproszczeniu, ich wysokość zależy od kwoty z faktury. Szczegóły co do kwot określa ustawa z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych.

Korzystając z pomocy robota, w prosty sposób doliczyć można oczywiście także odsetki. Wystarczy tylko zaznaczyć odpowiedni checkbox.

Krok nr 3 - uruchamiamy robota i obserwujemy efekty!

Po podaniu wszystkich niezbędnych danych pojawi się możliwość wyboru opcji „ROBO VINDICAT”. To duży, zielony przycisk po prawej stronie ekranu, którego z pewnością nie przegapisz. Wystarczy kliknąć... i już. Robot uruchomiony!

Robot windykacyjny rozpocznie od wysyłki dłużnikowi wezwania do zapłaty w formie e-maila i SMS. Kolejno będzie realizował zaprogramowany scenariusz windykacji.

Wszystko to bez konieczności angażowania przedsiębiorcy. Ty możesz skupić się na swoich sprawach, a robot w tym samym czasie odzyskuje Twoje pieniądze!

Co robi robot windykacyjny w systemie Vindicat.pl?

Co dokładnie zrobi za Ciebie robot? Przede wszystkim:

  • Wyśle do dłużnika profesjonalne wezwanie do zapłaty wraz z pieczęcią prewencyjną kancelarii Vindicat. Dzięki temu dłużnik od razu będzie wiedział, że jeśli nie zapłaci, sprawą zajmą się profesjonaliści.
  • Poinformuje o wyznaczonym przez wezwanie do zapłaty terminie płatności oraz jego przebiegu.
  • Automatycznie doda sprawę na najskuteczniejszą i najbardziej widoczną w wyszukiwarkach giełdę długów - giełdę Vindicat.pl. Dzięki upublicznieniu danych dłużnika jego motywacja do szybkiej zapłaty będzie znacznie większa.
  • Doda sprawę do BIG InfoMonitor. Należy jednak pamiętać, aby przesłać wcześniej podpisaną umowę. Umowa również oczywiście generuje się automatycznie w systemie Vindicat.pl.
  • Powiadomi dłużnika o wpisach na giełdę oraz do Biura Informacji Gospodarczej.
  • Powiadomi dłużnika o ewentualnym skierowaniu sprawy do sądu.

Robot realizuje standardowy proces windykacji. Wszystko to dzieje się jednak bez konieczności osobistego angażowania przedsiębiorcy. To znaczna oszczędność czasu... i pieniędzy.

Robot windykacyjny w systemie Vindicat.pl - tańszy i bardziej efektywny niż przekazanie sprawy firmie windykacyjnej

Robot windykacyjny podejmuje właściwe działania praktycznie od razu. Nie musisz umawiać się na spotkania, podpisywać umów, opowiadać o sprawie, czy negocjować warunków. To duże uproszczenie w stosunku do np nawiązywania współpracy z firmami windykacyjnymi.

Koszty działania robota wynoszą ok. 5 zł za jedną fakturę - w modelu abonamentowym.

Kwota z faktury nie ma znaczenia dla kosztów działania robota. Możesz dochodzić zarówno 1 000 zł, jak i 100 000 zł - robot nie pobieraprowizji, którą zapewne naliczyłaby firma windykacyjna. W systemie Vindicat.pl każde małe i średnie przedsiębiorstwo znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę.

Skorzystanie z pomocy robota do windykacji to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą korzystać z usług firm windykacyjnych, a równocześnie zależy im na szybkich i efektywnych działaniach.

 

Bez emocji, czyli skutecznie

Nowoczesna windykacja nie musi być skomplikowana ani czasochłonna. Niezmiennie jednak wiąże się z emocjami. Czasem ciężko utrzymać nerwy na wodzy, gdy klient po raz setny obiecuje, że zapłaci, a firmowe konto nadal świeci pustkami... Niestety jest to niezbędne. Skuteczna windykacja musi być profesjonalna. Przerzucanie się pretensjami pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem nigdy jeszcze nie doprowadziło do zamierzonego rezultatu.

Robot windykacyjny pozbawiony jest emocji. Dzięki temu, że działa z niebywałą konsekwencją, jego skuteczność wynosi aż 93% w przypadku należności windykowanych do 90 dni po terminie płatności.

Przykład:
Pan Jan, właściciel niewielkiej hurtowi spożywczej, ma wielu klientów. Niestety często zdarza się, że kontrahenci zwlekają z zapłatą. Skala tego zjawiska nierzadko przerasta Pana Jana. Na skutek nieuczciwości kontrahentów Pan Jan nie może regulować własnych zobowiązań. W przeszłości często zdarzało się, że podczas prób odzyskania pieniędzy, Panu Janowi puszczały nerwy. W konsekwencji utracił kilku ważnych klientów, a przychody firmy się zmniejszyły. Klienci odchodzili także, gdy Pan Jan współpracował z firmą windykacyjną. Czuli się „napastowani”. Od kiedy Pan Jan korzysta z robota windykacyjnego w systemie Vindicat.pl, problem z utrzymywaniem relacji zniknął. Pan Jan zminimalizował konieczność osobistego kontaktu z dłużnikami i współpracy z firmami windykacyjnymi. Dzięki temu nie naraża relacji biznesowych... i oszczędza mnóstwo czasu, który może poświęcić na rozwój biznesu.

Robot windykacyjny a giełda długów

Jedną z wymienionych czynności, które przejmuje robot, jest dodanie danych dłużnika na giełdę długów. To bardzo ważny krok. Dłużnik nie chce przecież, aby jedną z pierwszych informacji pojawiających się po wpisaniu jego nazwiska w wyszukiwarkę, była ta o zadłużeniu.

Robot korzysta z najbardziej rozpoznawalnej w Polsce giełdy wierzytelności - Vindicat.pl. Informacja o zadłużeniu dodana na tę giełdę z pewnością nie przepadnie w czeluściach Internetu.

Pozycję giełdy wierzytelności Vindicat.pl potwierdzają obiektywne narzędzia służące do mierzenia rozpoznawalności w Internecie. Giełda Vindicat.pl zajmuje 1. miejsce i jest doceniania przez algorytmy Google.

Korzyści z dodania danych dłużnika na giełdę długów zwykle pojawiają się bardzo szybko. Nierzadko dłużnik płaci w ciągu kilku kolejnych dni, bo nie chce ryzykować wypracowywanej latami reputacji. Przedsiębiorcom jednak często wydaje się, że dodanie danych nierzetelnego kontrahenta na giełdę długów jest skomplikowane i czasochłonne. Przez to rezygnują z tej możliwości... i tracą.

Robot windykacyjny jest rozwiązaniem tego problemu. Dane dłużnika na giełdę doda sam, bez angażowania przedsiębiorcy.

Przykład:
Pan Jan wielokrotnie rozważał umieszczenie danych swoich dłużników na giełdzie długów. Ostatecznie jednak samodzielnie nigdy tego nie zrobił. Wydawało mu się, że rejestracja na giełdzie wiąże się z koniecznością dopełnienia skomplikowanych formalności. Zastanawiał się także, czy na pewno zgodnie z prawem może to zrobić. Nie wiedział, jakie dane może upublicznić i nie potrafił wybrać giełdy spośród wszystkich dostępnych w Internecie. Wszystkie te problemy rozwiązał robot windykacyjny Vindicat.pl. Robot dodaje dane dłużników Pana Jana na najpopularniejszą giełdę długów Vindicat.pl w pełni automatycznie. Pan Jan nie dokłada sobie pracy - może za to cieszyć się efektami.

Zaufaj robotowi i nie trać dłużej czasu na czynności, które możesz zautomatyzować

Windykację można w dużym stopniu zautomatyzować - Vindicat.pl udowadnia to codziennie, upraszczając kolejne czynności. Vindicat.pl to prawdopodobnie jedyny system do obsługi wierzytelności, jakiego potrzebuje mała i średnia firma. To nie tylko kompleksowy robot windykacyjny, ale również możliwość monitorowania faktur, giełda długów, gotowe do użycia pisma i dokumenty windykacyjne, pieczęć prewencyjna, indywidualne wsparcie prawne... i wiele więcej. Tak wiele możliwości w jednym systemie.

Zaufaj technologii. Sprawdź ofertę systemu do monitoringu należności i samodzielnej windykacji Vindicat.pl. Przekonaj się, jak prosta i skutecznamożna być windykacja przy wsparciu robota.

FAQ:

Kiedy robot Vindicat.pl rozpoczyna swoje działania?

Robot podejmuje odpowiednie czynności jeszcze tego samego dnia, w którym wpisaliśmy do systemu dane z faktury. Dla ułatwienia, dane możemy też zaimportować z przygotowanego wcześniej pliku Excel. To propozycja dla firm, które przy pomocy robota chcą windykować większą liczbę faktur.

Czy dla prawidłowego działania robota niezbędne jest jakieś specjalistyczne oprogramowanie?

Nie. Wystarczy rejestracja w systemie Vindicat.pl. Nie trzeba pobierać żadnych dodatkowych aplikacji ani programów. Wystarczy przeglądarka internetowa.

Czy wierzyciel, który korzysta z pomocy robota, także może obarczyć dłużnika kosztami windykacji?

Jak najbardziej! Nie ma znaczenia, czy wezwania do zapłaty wysyła robot, czy wierzyciel własnoręcznie. Wysokość kosztów zależy od kwoty z faktury.

Czy windykacja przy pomocy robota jest skuteczna?

Bardzo. Jej główną zaletą jest... konsekwencja. Robot nie zapomni o żadnej z koniecznych czynności, będzie wykonywał je dokładnie i regularnie. Samodzielnie doda także dane nierzetelnego kontrahenta na najpopularniejszą giełdę wierzytelności. Skuteczność wzrasta tak naprawdę dzięki minimalizacji udziału wierzyciela. Wygodne, prawda?

Czy windykacja przy pomocy robota jest legalna?

Oczywiście. Robot nie „wchodzi” w miejsce wierzyciela, a jedynie wykonuje za niego stosunkowo proste, możliwe do zautomatyzowania czynności. O zgodność działań robota z prawem dba sztab ekspertów w zakresie windykacji i prawników Vindicat.pl.

Czy robot może upubliczniać dane dłużnika na giełdzie wierzytelności?

Tak. Takie prawo ma zarówno wierzyciel, jak i robot windykacyjny, z którego pomocy korzysta przedsiębiorca. Więcej o podstawach prawnych dodawania danych dłużników na giełdy długów, pisaliśmy m.in. w artykule Zalety i wady sprzedaży wierzytelności - kiedy warto sprzedać dług?

Czy korzystanie z robota jest konieczne po rejestracji w systemie?

Nie. Można zarejestrować się w systemie do monitoringu płatności i samodzielnej windykacji online Vindicat.pl i odzyskiwać należności samodzielnie, bez uruchamiania robota. Serdecznie jednak polecamy przetestowanie tej możliwości. To naprawdę ogromna oszczędność czasu!

Czy robot ma również funkcję voice bota?

Na razie nie, ale system do monitoringu należności i windykacji online Vindicat.pl stale się rozwija. Kolejne przydatne robo-funkcje będą miały premierę wkrótce!

Oceń ten artykuł:

Automatyzacja w systemie Vindicat, czyli robot do ściągania należności
Ocena: 5/5
Głosowano: 5 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!