Zapłać za windykację, dopiero gdy odzyskasz pieniądze

12-03-2021

Zadając sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znajduje się obecnie wielu przedsiębiorców, uruchomiliśmy nowy model rozliczeń w systemie Vindicat - model success fee. Teraz możesz windykować za darmo i rozliczyć się dopiero po odzyskaniu pieniędzy. Przeczytaj i dowiedz się, jak korzyści niesie za sobą model success fee.

Windykuj za darmo - zapłać, dopiero gdy odzyskasz pieniądze

Na czym polega model success fee?

Dotychczas użytkownicy systemu Vindicat mogli skorzystać wyłącznie z korzystnego modelu abonamentowego. Postanowiliśmy jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom małych i średnich firm. Wprowadziliśmy więc innowacyjny model rozliczeń za windykację - model success fee. Zakłada on zapłatę dopiero w momencie, w którym windykacja zakończy się sukcesem.

Przedsiębiorcy, którzy zarejestrują się w systemie Vindicat.pl mogą prowadzić proces windykacji automatycznej zupełnie za darmo!

Zapłata odbywa się dopiero po odzyskaniu należności lub po przerwaniu procesu windykacji automatycznej. Najpierw odzyskujesz pieniądze, a dopiero później płacisz - korzystnie, prawda? Dodatkowo prowizja od odzyskanej należności to tylko 6%. To obiektywnie naprawdę niewielka część odzyskanej kwoty.

Użytkownicy Vindicat.pl nie muszą głowić się, skąd wziąć pieniądze na windykację. Mogą spokojnie windykować... a o kosztach windykacji pomyśleć dopiero po odzyskaniu należności.

 

Windykacja automatyczna - co to znaczy?

Model success fee dotyczy procesu windykacji automatycznej w systemie Vindicat.pl. Co w praktyce oznacza „windykacja automatyczna”? Przede wszystkim... niezwykłą wygodę.

Windykacja automatyczna zakłada, że proces odzyskiwania należności toczy się samoczynnie - bez konieczności osobistego zaangażowania użytkownika.

Powtarzalne, czasochłonne czynności, które bez wsparcia systemu przedsiębiorca musiałby wykonać samodzielnie, przejmuje robot windykacyjny. To znaczna oszczędność czasu, szczególnie gdy firma dochodzi więcej niż jednej należności.

Aby uruchomić robota, wystarczy zarejestrować się w systemie i podać dane z nieuregulowanych faktur. Proces rejestracji jest prosty, intuicyjny i nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Szczegółowo o tym, jak rozpocząć windykację automatyczną, pisaliśmy w artykule Automatyzacja w systemie Vindicat, czyli robot do ściągania należności.

Robot windykacyjny podejmuje aż 10 powtarzalnych czynności, które prowadzą do odzyskania pieniędzy.

Robot windykacyjny Vindicat:

  1. generuje wezwania do zapłaty (SMS, e-mail),
  2. wysyła powiadomienia o terminie zapłaty (SMS, e-mail),
  3. wysyła powiadomienia w dniu zapłaty (SMS, e-mail),
  4. wysyła powiadomienia o zamiarze dodania sprawy na giełdę (SMS, e-mail),
  5. dodaje sprawę na giełdę długów,
  6. generuje informacje o upublicznieniu danych na giełdzie długów (SMS, e-mail),
  7. wysyła powiadomienia o zamiarze dokonania wpisu do BIG InfoMonitor (SMS, e-mail),
  8. wysyła powiadomienia o zamiarze skierowania sprawy na etap sądowy (SMS, e-mail),
  9. dodaje wpis o zadłużeniu do BIG InfoMonitor,
  10. powiadamia dłużnika o wpisie do (SMS, e-mail).

Wszystkie te działania windykacyjne może wykonać za Ciebie robot Vindicat zupełnie za darmo - aż do momentu odzyskania należności lub przerwania procesu windykacji automatycznej.

Windykacja automatyczna w systemie Vindcat - rzetelna, strategiczna i skuteczna

Windykacja automatyczna w modelu success fee to nie tylko propozycja korzystna finansowo. Skorzystanie z robota windykacyjnego może też usprawnić i usystematyzować procesy windykacyjne w Twojej firmie. Robot korzysta ze skutecznego, sprawdzonego scenariusza windykacji. Krok po kroku, systematycznie i konsekwentnie, realizuje aż 10 wskazanych powyżej działań windykacyjnych.

A teraz odpowiedz sobie na pytanie: czy windykując samodzielnie, bez wsparcia robota Vindicat, wykonałbyś wszystkie 10 kroków, wymienionych powyżej? Jeśli odpowiesz szczerze i odpowiedź będzie negatywna... wiedz, że tracisz.

Każda z czynności podejmowanych w ramach windykacji automatycznej w systemie Vindicat.pl przybliża Cię do odzyskania pieniędzy.

Robot działa w strategiczny, opracowany przez ekspertów sposób. Wykona za Ciebie wszystkie niezbędne czynności, a Ty zaoszczędzony czas będziesz mógł poświęcić na rozwój swojego biznesu.

Dodatkowo skorzystanie z windykacji automatycznej znacznie obniża ryzyko popełnienia błędów. Zdarza się przecież, że niedoświadczeni przedsiębiorcy nie do końca wiedzą, co, jak i kiedy robić, aby odzyskać pieniądze. Skorzystanie z windykacji automatycznej minimalizuje to ryzyko niemalże do zera.

Przykład:
Pan Adam postanowił rozpocząć korzystanie z systemu Vindicat.pl. Przy rejestracji w systemie jako model rozliczenia wybrał success fee. Do odzyskania miał należności od dwóch dłużników o łącznej wartości 10 000 złotych. Wprowadził wszystkie niezbędne dane do systemu i uruchomił proces windykacji automatycznej. Był zdziwiony tym, jak wiele czynności podejmuje robot - sam ograniczyłby się zapewne do wysyłki wezwań do zapłaty. Tymczasem tuż po tym, jak robot dodał obydwie wierzytelności na giełdę długów, jeden z dłużników zapłacił. Drugi natomiast skontaktował się z Panem Adamem telefonicznie, aby negocjować warunki spłaty. Podczas negocjacji Panu Adamowi udało się dojść do porozumienia z kontrahentem. W ten sposób, dzięki automatycznej windykacji, Pan Adam szybko odzyskał należności. Kosztowało go do jedynie 6% z odzyskanych 10 000 zł, czyli 600 zł. Kwotę tę uregulował dopiero po odzyskaniu pieniędzy.

Giełda długów Vindicat w windykacji automatycznej

Jedną z najskuteczniejszych czynności, jakie wchodzą w zakres windykacji automatycznej, jest dodanie wierzytelności na giełdę długów Vindicat. Dlaczego jest to takie skuteczne?

Dane dłużnika po tym, jak trafią na giełdę długów, są doskonale widoczne w wyszukiwarce internetowej. O zadłużeniu mogą więc dowiedzieć się kontrahenci i potencjalni klienci dłużnika, co utrudnia prowadzenie biznesu. To potrafi bardzo zmotywować dłużnika do szybszej zapłaty.

Dodatkowo - giełda długów Vindicat ma też inne plusy. Jest m.in. wysoko pozycjonowana. W praktyce oznacza to, że umieszczając dane dłużnika na giełdzie Vindicat, jego dane będą lepiej widoczne niż na innych giełdach. Cieszy się też dużym zaufaniem użytkowników i popularnością. Ponadto, dzięki specjalnym przyciskom, umożliwia bezpieczne udostępnienie informacji z giełdy długów w social mediach.

Przy pomocy giełdy długów Vindicat można nie tylko upublicznić dane nierzetelnego kontrahenta, ale także sprzedać wierzytelność.

To doskonałe rozwiązanie dla wierzycieli, którzy chcą po prostu „pozbyć się” zadłużenia. Sprawdza się to szczególnie w przypadku przedsiębiorców, którzy nie chcą już kontynuować współpracy z konkretnym dłużnikiem.

Giełda długów jest więc atrakcyjna zarówno dla firm, które chcą odzyskać pieniądze szybciej, jak również tych, które wolą po prostu sprzedać wierzytelność.

BIG InfoMonitor w windykacji automatycznej

Kolejną czynnością w ramach windykacji automatycznej, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest dodanie wpisu do Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor [wymaga to podpisania odrębnej umowy z BIG InfoMonitor].

BIG InfoMonitor SA to specjalna baza, do której dodawane są dane osób posiadających zaległości w regulowaniu należności.

Pełni funkcje podobne do giełdy długów, jednak dodanie danych dłużnika do BIG InfoMonitor może mieć dla niego jeszcze dalej idące konsekwencje. Z BIG-ów, w tym w szczególności z BIG InfoMonitor, jako najpopularniejszego Biura Informacji Gospodarczej, często korzystają instytucje finansowe i banki. To z kolei może bardzo utrudnić dłużnikowi uzyskanie jakiegokolwiek finansowania.

Jeśli więc dane dłużnika znajdą się na giełdzie długów (utrudnienie w nawiązywaniu i utrzymaniu relacji biznesowych), jak i w BIG InfoMonitor (utrudnienie w uzyskaniu zewnętrznego finansowania), dłużnik może mieć poważne problemy. Dłużnicy zwykle zdają sobie z tego sprawę... i w efekcie spłacają należności.

Zarówno dodanie wpisu na giełdę długów, jak i do BIG InfoMonitor odbywa się w systemie Vindicat.pl automatycznie. Szybko i bez konieczności osobistego zaangażowania wierzyciela.

Zapłata za te czynności, zgodnie z założeniami modelu success fee, odbywa się dopiero po odzyskaniu pieniędzy.

 

FiberPay - dodatkowe udogodnienie dla użytkowników Vindicat.pl

Vindicat przygotował dla użytkowników korzystających z windykacji automatycznej jeszcze jedną praktyczną nowość - system FiberPay. Jest to system obsługujący e-płatności, podobny do tych, jakie znamy np. ze sklepów internetowych. Może z niego skorzystać windykowany dłużnik, aby szybko i bezproblemowo spłacić zadłużenie.

Za sprawą integracji Vindicat z FiberPay, dłużnik otrzymuje link do dokonania płatności. Dzięki temu szanse na to, że faktycznie zapłaci (i zrobi to szybko), stają się znacznie większe.

Dlaczego? To proste. Dłużnik, otrzymując gotowy link do zapłaty, nie musi uzupełniać pól w formularzu do przelewu. Nie musi tym bardziej przepisywać niczego ani kopiować żadnych danych. Nie musi nawet mieć dostępu do komputera, ponieważ może bezpiecznie uregulować należność z poziomu smartfona.

Niesie to korzyści także dla wierzyciela.

Oprócz tego, że wierzyciel otrzyma przelew szybciej, to kwota, która trafi na jego konto, będzie już potrącona o wszystkie niezbędne opłaty związane ze skorzystaniem z windykacji automatycznej. To naprawdę takie proste!

Windykuj automatycznie i odzyskuj pieniądze szybciej - skorzystaj z modelu success fee w systemie Vindicat.pl

W Vindicat.pl wierzymy, że każdy przedsiębiorca zasługuje na to, aby móc odzyskiwać pieniądze skutecznie. Każdy przedsiębiorca zasługuje też, aby w dowolnym momencie móc skorzystać z najnowocześniejszych możliwości współczesnej windykacji. Dlatego nasz innowacyjny model rozliczenia succes fee sprawdzi się w przypadku wszystkich firm, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na większe inwestycje w windykację już na starcie.

Wypróbuj nasz model success fee i zapłać, dopiero gdy odzyskasz pieniądze. Poznaj zupełnie nowe oblicze windykacji i odzyskuj należności online - automatycznie, szybko i bez wychodzenia z domu. Sprawdź naszą ofertę już teraz.

FAQ:

Czy z systemu Vindicat nadal można korzystać w modelu abonamentowym?

Tak. Przedsiębiorca sam może wybrać, czy woli rozliczać się abonamentowo, czy w modelu success fee. Nasz standardowy model rozliczenia abonamentowego jest nadal dostępny.

Czy za skorzystanie z giełdy długów Vindicat trzeba dodatkowo zapłacić?

Nie. Bez względu na to, czy przedsiębiorca wybierze model abonamentowy, czy success fee, za umieszczenie wierzytelności na giełdzie długów nie musi płacić dodatkowo.

Czy windykacja automatyczna jest bezpieczna?

Oczywiście. System Vindicat korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych, zapewniających użytkownikom pełne bezpieczeństwo. Robot windykacyjny podejmuje wyłącznie bezpieczne, sprawdzone czynności i działa na podstawie danych wprowadzonych do systemu przez samego przedsiębiorcę. Windykacji automatycznej zdecydowanie można zaufać - tym bardziej, biorąc pod uwagę, jak wielką wygodę zapewnia.

Czy windykacja automatyczna jest legalna?

Jak najbardziej. Robot windykacyjny w ramach windykacji automatycznej podejmuje wyłącznie czynności legalne, ugruntowane w praktyce windykacyjnej. Robi w zasadzie to samo, co musiałby zrobić przedsiębiorca osobiście - nic ponad to. Windykacja automatyczna jest legalna, bezpieczna i bardzo korzystna finansowo.

Co jeśli przedsiębiorca przerwie proces windykacji automatycznej?

Przedsiębiorca oczywiście w dowolnym momencie może przerwać proces windykacji automatycznej. W takich przypadkach za skorzystanie z tej usługi będzie musiał zapłacić 6% wartości dochodzonej wierzytelności.

Czy system automatycznie poinformuje dłużnika o umieszczeniu jego danych na giełdzie długów lub w BIG?

Tak. System automatycznie wyśle dłużnikowi powiadomienia w formie SMS i e-mail. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi tracić swojego cennego czasu, aby zrobić to osobiście.

Czy dłużnik może zażądać natychmiastowego usunięcia danych swoich danych z giełdy długów Vindicat?

Nie. Oczywiście takie sytuacje mogą się zdarzyć. Zasadniczo jednak dłużnik nie może wysuwać tego typu żądań. Najpierw powinien uregulować całość należności.

Oceń ten artykuł:

Zapłać za windykację, dopiero gdy odzyskasz pieniądze
Ocena: 5/5
Głosowano: 7 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!