Jak rozwinąć biznes dzięki technologii?

20-12-2017

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos opublikowano raport Future of Jobs poświęcony przyszłości rynku pracy. Wyniki są jednoznaczne. Jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej. Każdy musi się na nią przygotować, czy to prywatnie, czy to w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Zastanówmy się zatem, jakie technologie warto wykorzystywać, aby rozwinąć swój biznes.

Jak rozwinąć biznes dzięki technologii?

Technologia - 10 kluczowych rozwiązań

Pluralsight wspólnie z firmą McKinsey opracował listę dziesięciu technologii, które będą miały największe znaczenie w toku rozpoczynającej się właśnie czwartej rewolucji przemysłowej. Wybrano tylko 10 technologii, ponieważ zdaniem ekspertów nie wszystkie technologie zmienią oblicze biznesu czy społeczeństwa. Tylko niektóre mają potencjał, aby wywrócić naszą codzienność do góry nogami, zmienić nasz sposób życia, styl pracy, czy nawet coś tak fundamentalnego jak hierarchia wartości, którą kierujemy się na co dzień. Poniżej technologie, na które należy szczególnie zwrócić uwagę według Pluralsight i McKinsey. My dodajemy do nich jeszcze jedną - zobaczcie na końcu!

1 - internet mobilny

Obecnie do internetu jest podłączonych około 3,7 mld osób, czyli 40% populacji Ziemi. Dzięki mobilnym urządzeniom, które zaczynają co raz bardziej dominować do 2025 roku kolejne 4,3 mld osób zostanie podłączonych do sieci. To wszystko dzięki nowym interfejsom, formatom, sensorom i aplikacjom. To właśnie one przyczyniają się do zwiększenia popularności urządzeń mobilnych.

2 - sztuczna inteligencja

Kolejna technologia, bez której analitycy nie wyobrażają sobie przyszłości to uczenie maszynowe oraz interfejsy użytkownika działające w oparciu o rozpoznawanie mowy i gestów. Już na świecie jest kilka takich sztucznych inteligencji - są to Siri, Cortana czy Alexa. Na pewno o nich słyszeliście, a jeżeli nie to na pewno w ciągu kilku następnych miesięcy będzie o nich znów głośno. To właśnie sztuczna inteligencja przyczyni się do zwiększenia produktywności, a w efekcie do dramatycznych zmian sposobu, w jaki będziemy pracować w 2025 roku.

3 - wirtualna i poszerzona rzeczywistość

Obecnie rynek wirtualnej (VR) i poszerzonej rzeczywistości (AR) jest wart 7 mld USD. Jednak analitycy banku Goldman Sachs przewidują, że w 2025 roku rynek ten będzie wart aż 80 mld USD. Oczywiście spodziewane są dalsze ulepszenia wykorzystywanych do VR czy AR urządzeń, takich jak gogle. Przedstawiciele Goldman Sachs przewidują również, że powstaną całe ekosystemy opierające się o technologie VR/AR zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców. Macie już jakie pomysły na wprowadzenie VR i AR do Waszych firm?

4 - chmura technologiczna

Cloud computing, czyli chmura technologiczna to jedno z najważniejszych haseł w biznesie już obecnie. Jednak to nie koniec popularności tego typu rozwiązań. Według analityków chmury nadal będą miały znaczący wpływ na biznes w 2025 roku. W nieodległej przyszłości prawie wszystkie usługi IT będą dostarczane za pośrednictwem chmury. Prawdopodobnie w efekcie coraz więcej przedsiębiorców będzie korzystać z chmur publicznych, dzięki temu bezpieczeństwo w sieci zwiększy się.

5 - internet rzeczy

Kolejna technologia, które zrewolucjonizuje biznes to internet rzeczy. Obecnie już ponad 9 mld urządzeń jest podłączonych do internetu. Jednak w ciągu dziesięciu lat liczba urządzeń wzrośnie aż do 1 bln. Aż tyle urządzeń będzie podłączonych do internetu według analityków w 2025 roku. To będzie duże wyzwanie dla przedsiębiorców. Z tak dużą liczbą urządzeń, ochrona know - how będzie mocno utrudniona. Podobnie jak ochrona prywatności. Pomyślcie i o tym.

 

6 - zaawansowana robotyka

Technologia nr 6, która w niedalekiej przyszłości zrewolucjonizuje biznes to zaawansowana robotyka. Postęp w rozwoju robotyki jest możliwy dzięki nowym silnikom, materiałom, czujnikom, technikom wizualizacji i ciągle rozwijającej się sztucznej inteligencji. Zaawansowana robotyka sprawi, że sposób dostarczania produktów i usług zmieni się dramatycznie. Właśnie dlatego w najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na umiejętności techniczne związane z budową, obsługą i utrzymywaniem zaawansowanych robotów. Macie tak wykwalifikowany personel w Waszych podmiotach? Jeśli nie, to może czas pomyśleć o rekrutacji…

7 - biometria

Świat i biznes zostaną zrewolucjonizowane również przez technologie biometryczne. Według najnowszych badań Lawless Research, do 2025 roku aż 72% firm zamierza pozbyć się tradycyjnych haseł. Daje to pole do popisu dla nowych metod autoryzacji za pomocą odcisków palców, siatkówki oka, rozpoznawania twarzy czy głosu. Ale to tylko jedno z możliwych sposobów na wykorzystanie technologii biometrycznych. Macie inne? Wdrażajcie je w waszych działalnościach i zadziwcie świat!

8 - druk 3D

Druk 3D już dziś nie jest niczym zaskakującym, jednak ciągle jest to droga i relatywnie trudno dostępna technologia. Jednak w ciągu kilkunastu najbliższych lat druk 3D może umożliwić przejście na zupełnie nowy poziom. Dzięki tej technologii będzie możliwe dostosowywanie produktów do indywidualnych potrzeb na masową skalę. Co więcej, koszty łańcucha dostaw zostaną znacząco obniżone. Warto inwestować w to rozwiązanie. Jak szacują analitycy, technologia druku 3D będzie w roku 2025 generować od 230 do 550 mld USD przychodów rocznie.

9 - inżynieria genetyczna

Kolejna technologia, która ma potencjał na zrewolucjonizowanie biznesu to genomika. Dzięki inżynierii genetycznej, można nie tylko poprawić jakość produkcji rolnej, zmniejszyć zużycie surowców naturalnych, czy wydłużyć ludzkie życie, ale też całkowicie zmienić biznes. Można np. analizować genom klienta, a następnie oferować usługi dopasowane do jego indywidualnych potrzeb i predyspozycji. Widzicie wykorzystania inżynierii genetycznej dla Waszego biznesu? Jeśli tak, to zacznijcie pracować nad takimi rozwiązaniami już dziś!

10 - blockchain

Wreszcie, biznes może zostać zrewolucjonizowany przez blockchain. Obecnie ta technologia jest kojarzona przede wszystkim z wirtualną walutą Bitcoin, ale to nie jest koniec jej potencjału. Technologia ta daje możliwość skutecznego zawierania bezpiecznych umów i transakcji. Właśnie dlatego jej komercyjne zastosowanie może być znacznie szersze niż obecnie.

Technologia zmienia się z miesiąca na miesiąc

Kolejna rewolucja przemysłowa staje się faktem i poważnym wyzwaniem zarówno dla pracowników, jak i dla przedsiębiorców. Z perspektywy organizacji biznesowych przetrwanie tych zmian i osiągnięcie sukcesu w nowym otoczeniu wymaga działania w sposób agileowy (czyli sprytny i zwinny). Dla współczesnych przedsiębiorców, kluczowe są zatem dwa elementy: świadomość tego, że rozwiązania technologiczne są przełomowe oraz umiejętność szukania pomysłów na wykorzystanie nowych technologii w prowadzonym przez siebie biznesie.

A na koniec nasza technologia, czyli system do samodzielnej windykacji online Vindicat.pl

Powyżej omówiliśmy 10 technologii, które mają potencjał, by zrewolucjonizować świat. Na koniec chcieliśmy opowiedzieć o naszym produkcie. Jego zastosowanie to może być pierwszy krok w technologiczną przyszłość, oczywiście na znacznie mniejszą skalę.

Vindicat.pl to nowoczesna platforma, która pozwala przedsiębiorcom na odzyskiwanie należności od nierzetelnych kontrahentów w szybki, tani i wygodny sposób w ramach postępowania polubownego, postępowania sądowego oraz postępowania komorniczego. Jest to więc innowacyjne i kompleksowe rozwiązanie informatyczne, dzięki któremu przedsiębiorca otrzymuje dostęp do różnych narzędzi, które mogą być wykorzystywane w toku całego szeroko rozumianego postępowania windykacyjnego. Dzięki mechanizmom automatycznie podpowiadającym kolejne kroki, korzystając z systemu Vindicat.pl masz jednocześnie pełną kontrolę nad całym procesem odzyskiwania pieniędzy oraz podpowiedzi przygotowane przez naszych prawników i analityków sugerujące najefektywniejsze działania.

System do samodzielnej windykacji online Vindicat.pl umożliwia korzystanie z różnych form komunikacji z dłużnikiem poprzez SMS, e-mail i profesjonalne pismo. Za jego pomocą przedsiębiorca może w ciągu kilku sekund wygenerować wezwanie do zapłaty, pozew o zapłatę czy też pozew do e-sądu. Dostępne są również negocjacje online, możliwość wystawienia oferty na internetową giełdę długów, a jeśli zajdzie taka potrzeba to system oferuje również możliwość skorzystania z wniosków niezbędnych do zainicjowania i przeprowadzenia egzekucji komorniczej.

 

Technologia w walce o odzyskiwanie należności, czyli jak działa system Vindicat.pl

System do samodzielnej windykacji online Vindicat.pl działa w dwóch obszarach: w obszarze prewencji i w obszarze windykacji. Teraz kilka słów o tym.

W ramach obszaru prewencji oferujemy, m.in.:

W ramach obszaru windykacji oferujemy, m.in.:

  • możliwość obciążenia dłużnika równowartością kwoty 40 euro, a także odsetkami za opóźnienie,
  • możliwość prowadzenia negocjacji online z dłużnikiem odnośnie warunków częściowego umorzenia należności lub jego spłaty w ratach;
  • możliwość wygenerowania wezwania do zapłaty,
  • możliwość publikacji danych dłużnika na giełdzie długów,
  • możliwość wpisania dłużnika do bazy BIG InfoMonitor,
  • możliwość wygenerowania pozwu do sądu lub e-sądu,
  • możliwość wygenerowania wniosku o nadanie klauzuli wykonalności,
  • możliwość wygenerowania wniosku o wszczęcie postępowania egzekucyjnego,
  • możliwość wygenerowania wniosków o egzekucję z poszczególnych składników majątku dłużnika.

Przekonaj się sam, jak wygodnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest system do samodzielnej windykacji online Vindicat.pl. Zarejestruj się już dziś!

Więcej o systemie Vindicat.pl na naszej stronie. Zapraszamy do lektury!

Oceń ten artykuł:

Jak rozwinąć biznes dzięki technologii?
Ocena: 5/5
Głosowano: 9 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!