Czy pieczęć prewencyjna działa?

25-04-2018

Można korzystać z różnych form działań prewencyjnych, które mają zmotywować naszego kontrahenta do dotrzymania terminu płatności. Dbanie o to, aby nasi kontrahenci płacili w terminie jest kluczowe z punktu widzenia płynności finansowej przedsiębiorstwa. Zachwianie płynności finansowej może bowiem doprowadzić do upadłości przedsiębiorstwa. Jednym z działań prewencyjnych, jakie możemy podjąć jest używanie pieczęci prewencyjnej. Czy jest ono skuteczne?

Pieczęć prewencyjna

Czym jest pieczęć prewencyjna?

Pieczęć prewencyjna to informacja, którą możemy umieścić na fakturze VAT. Wskazuje ona na konsekwencje, jakie spotkają naszego kontrahenta, jeżeli nie ureguluje płatności w terminie. Podstawową konsekwencją jest oczywiście skierowanie sprawy do profesjonalnej firmy windykacyjnej, która zajmie się odzyskiwaniem należności po upływie terminu jej płatności.

Pieczęć prewencyjną można dodać za pomocą praktycznie każdego programu obsługowego do wzoru faktur stosowanych w firmie. Dzięki temu na wszystkich naszych fakturach będzie ona widoczna. Dodatkowo pieczęć prewencyjna może występować w formie kolorowej naklejki, którą naklejamy na nasze faktury VAT.

Jak działa pieczęć prewencyjna?

Bardzo prosto. Umieszczenie pieczęci prewencyjnej na fakturze wywrze na kontrahencie wpływ psychologiczny. Jak dowodzą liczne badania, będzie się on za wszelką cenę starał uregulować swoje zobowiązanie w terminie (albo jak najszybciej po upływie terminu płatności) - tak, aby uniknąć styczności z podmiotem, który profesjonalnie zajmuje się odzyskiwaniem pieniędzy od nierzetelnych dłużników.

W czym tkwi sekret skuteczności pieczęci prewencyjnej?

Otóż pieczęć prewencyjna tak bardzo oddziałuje na dłużnika, ponieważ ma substrat materialny. Jest to przecież specjalnie nadrukowana (lub naklejona) informacja, która przykuwa uwagę naszego kontrahenta od razu po otrzymaniu naszej faktury VAT.

Skąd wziąć pieczęć prewencyjną? Polecamy Vindicat.pl

Vindicat.pl to przedsiębiorstwo, które zajmuje się profesjonalnym odzyskiwaniem należności od kontrahentów. Wśród swoich produktów oferuje m.in. pieczęci prewencyjne, które można pobrać po zarejestrowaniu się w systemie do samodzielnej windykacji online Vindicat.pl.

 

Pieczęć prewencyjna oferowana przezVindicat.pl informuje kontrahentów o tym, że w razie nie uregulowania danej płatności, obsługą sprawy zajmie się profesjonalna firma trudniąca się egzekwowaniem płatności od nierzetelnych kontrahentów, jaką jest Vindicat.pl.

Czy pieczęć prewencyjna działa?

Pieczęć prewencyjna okazuje się być skutecznym narzędziem prewencyjnym. Potwierdzają to badania satysfakcji klientów Vindicat.pl prowadzone od lutego do sierpnia 2017 roku. Wszyscy klienci Vindicat.pl korzystający z pieczęci prewencyjnej byli zadowoleni z efektów jej zastosowania. Po zastosowaniu jej na rachunkach i fakturach VAT od razu zauważyli wzrost liczby terminowych płatności. Tak więc dzięki pieczęci prewencyjnej klienci Vindicat.pl znacząco poprawili płynność finansową swoich przedsiębiorstw.

Warto także wspomnieć, o tym, co podkreślali nasi klienci. Otóż użycie pieczęci prewencyjnej na pierwszej fakturze VAT wystawionej dla nowego kontrahenta jest jasnym sygnałem, że nie może on spóźnić się z płatnością. Oczywiście pieczęć trzeba umieszczać również na kolejnych fakturach - tak, aby przyzwyczaić kontrahentów do groźby szybkiej i skutecznej windykacji. Co ważne taka pieczęć nie jest odbierana przez kontrahentów jako powód do osłabienia relacji biznesowych.

Jak skorzystać z pieczęci prewencyjnej na Vindicat.pl?

Z pieczęci prewencyjnej oferowanej przez Vindicat.pl możemy skorzystać w ramach systemu do samodzielnej windykacji online Vindicat.pl. Dokładniej jest to jeden z elementów systemu oferowany w ramach działań prewencyjnych służących zapobieganiu powstawania opóźnień w płatnościach.

Jeżeli chcemy skorzystać z pieczęci prewencyjnej Vindicat.pl należy założyć darmowe konto w systemie. Po założeniu konta, należy się zalogować i wejść na zakładkę „windykuj samodzielnie”. Następnie należy kliknąć na ikonę „moje dokumenty” i na liście dokumentów odnaleźć pieczęć prewencyjną. Aby z niej skorzystać należy kliknąć na przycisk „pobierz”. Po pobraniu pliku otrzymamy zzipowany plik, który będzie zawierał pieczęć prewencyjną Vindicat.pl w dwóch formatach - .jpg oraz .png. Tak pobraną pieczęć prewencyjną Vidnicat.pl możemy umieścić na wystawianych przez nas fakturach VAT za pomocą programu księgowego. Można ją także po prostu wkleić do stosowanego przez nas wzoru faktury, dzięki czemu nigdy nie zapomnimy o jej dodaniu.

 

Dlaczego warto korzystać z pieczęci prewencyjnej?

Podsumowując, oto kilka konkretnych korzyści pokazujących, dlaczego warto korzystać z pieczęci prewencyjnej.

Po pierwsze, dzięki użyciu pieczęci prewencyjnej na wystawianych przez Ciebie fakturach VAT, Twoi kontrahenci będą mocno zmotywowani do realizowania płatności w terminie. Po prostu będą wiedzieć, że w razie braku płatności, obsługą sprawy zajmie się profesjonalny podmiot - firma Vindicat.pl.

Po drugie, jeżeli będziesz używać pieczęci prewencyjnej, to będziesz stosować prewencję, a to właśnie ona pozwala na uniknięcie dalszych kosztów i obciążeń związanych z procesem odzyskiwania długów, czyli z windykacją.

Po trzecie, korzystanie z pieczęci prewencyjnej znacząco poprawi płynność finansową Twojego przedsiębiorstwa i dzięki temu przyspieszy jego rozwój.

Nie czekaj! Skorzystaj z pieczęci prewencyjnej oferowanej przez Vindicat.pl już dziś. Jest ona dostępna za darmo po zarejestrowaniu się w systemie.

Oceń ten artykuł:

Czy pieczęć prewencyjna działa?
Ocena: 5/5
Głosowano: 4 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!