Automatyzacja procesów biznesowych w twojej firmie

30-05-2017

Windykacja jako jeden z procesów biznesowych

Procesy biznesowe to sekwencje czynności podejmowanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Jednym z takich procesów jest zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Kluczowym elementem dbania o płynność finansową jest podejmowanie działań prewindykacyjnych i windykacyjnych, które również (ze względu na stopień skomplikowania i wagę podejmowanych działań) można określić jako jeden z procesów biznesowych.

 

kobieta patrzy się jakby na ekran w ciągi liczb co ukazuje skomputeryzowanie

Automatyzacja procesów biznesowych

W obecnych czasach nie można sobie wyobrazić świata bez komputerów i Internetu. Dzięki dobrodziejstwom nowych technologii, coraz więcej zadań jest automatyzowanych. Poprzez automatyzację (czyli skomputeryzowanie), działania są uporządkowane, uelastycznione, zoptymalizowane, łatwo mierzalne i kontrolowalne.

Dlaczego automatyzacja jest korzystna?

Zyski, jakie niesie za sobą automatyzacja procesów biznesowych najlepiej przenalizować na poniższym przykładzie.
Pani Katarzyna jest właścicielką prywatnego przedszkola, które oferuje wychowankom szeroką gamę zajęć dodatkowych. Za zajęcia pobierane opłaty są z dołu pod koniec każdego miesiąca. Niestety część rodziców zalega z wpłatami. W tej sytuacji jedna z pracownic administracyjnych sama musi zajmować się monitorowaniem płatności, przypominaniem rodzicom o konieczności uregulowania zaległych wpłat i zarządzaniem całym procesem odzyskiwania należności, mimo że nie ma kierunkowego wykształcenia, które ułatwiłoby jej podejmowanie takich działań. Gdyby jednak Pani Katarzyna zdecydowała się na zautomatyzowanie tego procesu, to nawet osoba bez doświadczenia w zakresie odzyskiwania należności mogłaby skutecznie monitorować taki proces wykorzystując do tego odpowiednie narzędzia, takie jak dedykowane platformy, systemy i aplikacje internetowe.

Postaw na najlepszego dostawcę narzędzi do automatyzowania poszczególnych procesów

Aby osiągnąć pełne zyski z automatyzacji danego procesu, niezbędne jest wybranie najlepszych dostawców narzędzi służących do optymalizowania poszczególnych typów działań. Jeżeli chodzi o prewindykację i windykację (czyli procesy ułatwiające zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa) to najlepszym dostawcą narzędzi jest firma Vindicat. Oferowany przez nią system VCAT jest dostępny na stronie vindicat.pl. Decyzja o współpracy z tą firmą to pewność zaangażowania w sprawy każdego klienta, gwarancja doświadczenia w zakresie skutecznego odzyskiwania należności i intuicyjne oprogramowanie (którego łatwość obsługi zaskoczy nawet użytkowników, którzy nigdy nie mieli doświadczenia w zakresie odzyskiwania należności).

 

Oceń ten artykuł:

Automatyzacja procesów biznesowych w twojej firmie
Ocena: 5/5
Głosowano: 11 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!