Monitoring należności i windykacja online w systemie Vindicat.pl

21-08-2018

Monitorowanie należności odgrywa ogromną rolę w każdej firmie. Nie tylko duże przedsiębiorstwa powinny kontrolować płatności. Dotyczy to również firm prowadzących działalność na mniejszą skalę. Jeśli jednak monitoring należności nie przyniesie rezultatów, niezbędna staje się windykacja. W jaki sposób prowadzić monitoring należności oraz windykację? Czy da się to zrobić skutecznie i korzystnie finansowo? Sprawdź.

Monitoring należności i windykacja online w systemie Vindicat.pl

Czym jest monitoring należności?

Monitoring należności nazywamy również monitoringiem faktur oraz monitoringiem płatności. Jak sama nazwa wskazuje, jest to proces polegający na kontrolowaniu bieżących płatności firmie.

Monitorowanie płatności opiera się na identyfikowaniu faktur, których termin płatności jeszcze nie minął lub minął stosunkowo niedawno. Następnie do kontrahenta, który zamówił usługę lub kupił towar wystosowuje się przypomnienia o konieczności dokonania zapłaty.

Z monitoringu należności korzystają w szczególności firmy, które wystawiają duże ilości faktur VAT lub wystawione przez nich faktury VAT mają odroczone terminy płatności. Przydaje się jednak również przy kontrolowaniu płatności w firmach działających na mniejszą skalę. Każdy przedsiębiorca, który chce nadzorować sprawy finansowe swojej firmy powinien zainteresować się monitoringiem płatności.

Dowiedz się więcej o monitoringu płatności i poznaj korzyści, które może przynieść Twojej firmie.

Nie monitorujesz płatności? Zobacz, czym to grozi

Choć monitoring należności może początkowo wydawać się czynnością zbędną, wiedz, że warto zaangażować się w jego rzetelne powadzenie.

Brak kontroli płatności może mieć poważne skutki, bez względu na wielkość firmy. Należy do nich:

  • Powstanie zatorów płatniczych. Do ich powstania prowadzą nieopłacone, niezidentyfikowane faktury, których termin płatności minął lub mija w najbliższym czasie. Jeśli nie przypomnisz kontrahentowi o konieczności zapłaty, istnieją spore szanse, że nie uzyskasz pieniędzy na czas. Niby nic strasznego.... ale równocześnie przecież musisz regulować swoje własne zobowiązania. Być może zatorów udałoby się uniknąć dzięki bieżącemu kontrolowaniu faktur i przypominaniu o nadchodzących terminach płatności.
  • Utrata płynności finansowej. Powracające zatory płatnicze, powstałe wskutek braku monitorowania należności, mogą w konsekwencji doprowadzić do zachwiania płynności finansowej Twojej firmy. Utrata płynności finansowej to coś, czego obawia się każdy przedsiębiorca. Prowadzenie regularnego monitoringu faktur w Twojej firmie pomoże Ci uniknąć tego typu przykrych konsekwencji.
  • Utrata pozycji i reputacji. Brak kontroli nad płatnościami w przedsiębiorstwie może wyrządzić wiele szkód wizerunkowych. Nie chciałbyś przecież, aby Twoja firma zyskała reputację nierzetelnego partnera, który nie potrafi skutecznie kontrolować stanu finansów swojej firmy. Nie ma sensu ryzykować. Monitoring należności niesie ze sobą same korzyści.
 

Monitorowanie należności w małej firmie - jak to zrobić i czy to w ogóle konieczne?

W małych firmach również warto prowadzić monitoring należności.

Wielkość firmy i ilość wystawianych faktur nie jest kluczowa. Zachowywanie kontroli nad płatnościami i tym samym zapobieganie zatorom płatniczym to cel każdego przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość. Takie właśnie skutki w dłuższej perspektywie przynosi rzetelny monitoring należności.

Do niedawna jednak małe firmy mogły napotkać problemy organizacyjno - techniczne związane z monitorowaniem płatności. Na rynku nie ma dostępnych zbyt wielu narzędzi przeznaczonych do prowadzenia kontroli nad płatnościami w małych przedsiębiorstwach.

Niewielkie firmy przez długi czas były skazane na ręczne prowadzenie monitoringu płatności. Polega to na tworzeniu i żmudnym aktualizowaniu rejestru płatności. Tego typu czynności łączą się z zaangażowaniem dodatkowej osoby. Pochłaniają duże ilości czasu i wymagają niezwykłej dokładności. Wiążą się też niemałymi wcale kosztami. Biorąc pod uwagę te właśnie niegodności, małe firmy często rezygnowały z kontrolowania płatności i w efekcie dużo na tym traciły.

W odpowiedzi na potrzeby małych i średnich firm system do samodzielnej windykacji online Vindicat.pl poszerzył swoje usługi o opcję monitorowania należności. Teraz nawet naprawdę niewielkie firmy mogą prowadzić sprawny i skuteczny monitoring płatności. Wszystko to w ramach jednego, prostego w obsłudze, systemu.

Co jeśli monitoring należności zawiedzie?

Takie sytuacje niestety się zdarzają, szczególnie na początku prowadzenia monitoringu należności. Systematyczne przypominanie kontrahentom o konieczności dokonania zapłaty w wyznaczonym terminie prowadzi do wykształcenia u nich tzw. dyscypliny płatniczej. Istnieją spore szanse, że pewnym czasie wypełnionym regularnymi przypomnieniami, kontrahenci sami zaczną przestrzegać ustalonych terminów zapłaty.

Jeśli monitoring należności zawiedzie, sprawę powinieneś skierować do windykacji.

Pierwszym etapem zawsze powinna być windykacja polubowna, która polega na wywieraniu presji na dłużniku w celu szybkiej spłaty zadłużenia. Nie jest w nią zaangażowany sąd. Na tym etapie powinieneś podjąć próby dogadania się z dłużnikiem i dążyć do pozasądowego załatwienia sprawy.

Dzięki systemowi Vindicat.pl bezpośrednio po zakończeniu monitoringu możesz przekazać sprawę do windykacji online i rozpocząć windykację polubowną. Wszystko to w ramach jednego systemu - szybko, prosto i skutecznie.

Przykład:
Pan Adam, właściciel niewielkiej firmy transportowej, od wielu miesięcy jest aktywnym użytkownikiem aplikacji Vindicat.pl. Dzięki systemowi do samodzielnej windykacji regularnie odzyskuje swoje należności - bez konieczności angażowania firm windykacyjnych, prawników i ponoszenia zbędnych kosztów. Niedawno Pan Adam zauważył, że w jego firmie należałoby więcej uwagi poświęcić monitorowaniu należności. W odpowiedzi na potrzeby Pana Adama i prawie trzech tysięcy innych użytkowników systemu Vindicat.pl, została uruchomiona możliwość monitorowania należności w ramach dotychczasowego abonamentu. Dzięki temu miesięczne koszty w firmie Pana Adama nie wzrosły. Pan Adam może teraz na bieżąco monitorować płatności w swojej firmie. W razie potrzeby może również jednym kliknięciem rozpocząć samodzielną windykację online. Najpierw rzetelny monitoring, później skuteczna windykacja - wszystko w ramach jednego systemu.

Windykacja online - idealne rozwiązanie dla nowoczesnych firm

Jeśli Twoja sprawa nadaje się już do skierowania jej na drogę windykacji, koniecznie rozważ samodzielną windykację online. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić sobie wiele czasu i nerwów.

Po zakończonym monitoringu należności w systemie Vindicat.pl możesz przejść bezpośrednio do samodzielnej windykacji online.

Windykacja online pozwala na odzyskiwanie pieniędzy bez wychodzenia z domu. System kompleksowo przeprowadzi Cię przez całość procesu windykacji - od etapu polubownego aż po ewentualną egzekucję. Umożliwi również wygenerowanie wielu gotowych do użycia i spersonalizowanych dokumentów windykacyjnych.

Vindicat.pl to bogata baza wszelkiego rodzaju pism, m.in. wezwań do zapłaty, pozwów, e-pozwów i wniosków niezbędnych na etapie egzekucyjnym. Po założeniu konta w systemie i wybraniu oferty najkorzystniejszej dla potrzeb Twojej firmy, otrzymasz dostęp do nich wszystkich. Tym samym - nigdy już nie będziesz musiał martwić się, że nie potrafisz poprawnie skonstruować jakiegoś pisma windykacyjnego.

Aplikacja Vindicat.pl zawiera również szereg innych przydatnych funkcji, które czynią ją niezwykle konkurencyjną. Umożliwia wystawienie wierzytelności na giełdę długów, prowadzenie negocjacji z dłużnikiem, a w razie potrzeby - powierzenie problemu prawnikom. Z aplikacją Vindicat.pl masz pewność, że odzyskujesz swoje należności w sposób w pełni legalny i profesjonalny.

Z systemem Vindicat.pl możesz na bieżąco monitorować swoje należności, a w razie potrzeby w prosty sposób rozpoczniesz windykację. Wszystko to jest w zasięgu kilku Twoich kliknięć.

 

Dlaczego warto korzystać z jednego systemu do monitoringu i windykacji?

Warto korzystać z systemu do monitoringu i windykacji online - aplikacji Vindicat.pl - ponieważ jest to naprawdę wygodne i kompleksowe rozwiązanie.

W aplikacji Vindicat.pl monitorować należności mogą również małe i średnie firmy. Jest to odpowiedź na dotychczasową lukę w rynku i problem małych przedsiębiorców ze znalezieniem odpowiedniego i korzystnego cenowo narzędzia do monitoringu.

Po upływie terminu zapłaty i ukończeniu monitoringu danej należności, możesz w prosty sposób rozpocząć samodzielną windykację online. Oszczędzisz w ten sposób swój cenny czas, który musiałbyś poświęcić na poszukiwania prawnika lub firmy windykacyjnej.

Vindicat.pl to jedyne tak kompleksowe narzędzie na rynku. Umożliwia monitorowanie należności bez względu na wielkość firmy oraz skuteczne windykowanie online.

Co więcej, Vindicat.pl to już ukształtowana i pewna marka, ciesząca się niesłabnącym zaufaniem przedsiębiorców. Powierzając swoje sprawy Vindicat.pl masz pewność, że utrzymasz usługę w pełni profesjonalną i skuteczną.

W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów - zarówno na etapie monitorowania należności jak i windykacji - pomocą służy zespół prawników z Kancelarii Vindicat.

Jak to działa? Monitoring należności i samodzielna windykacja w systemie Vindicat.pl

Aby rozpocząć monitorowanie należności i windykację online, powinieneś założyć darmowe konto w systemie Vindicat. Następnie otrzymasz do wyboru kilka ofert. Wybierz spośród nich najatrakcyjniejszą dla Twojej firmy.

W ramach jednego abonamentu otrzymasz dostęp do monitorowania faktur oraz możliwość samodzielnego windykowania online. W zależności od abonamentu, który wybierzesz, zyskasz możliwość monitorowania oraz windykowania konkretnej liczby spraw. Czym więcej spraw zdecydujesz się windykować przy pomocy systemu Vindicat.pl, tym więcej faktur będziesz mógł monitorować.

Obsługa systemu jest prosta i intuicyjna. System samoczynnie podpowiada kolejne czynności. W razie jakichkolwiek problemów zawsze możesz liczyć na wsparcie specjalistów z Działu Obsługi Klienta Vindicat.pl.

Monitoruj należności regularnie i nie zwlekaj z windykacją

Monitorowanie należności niesie ze sobą same korzyści. Pamiętaj więc, aby robić to rzetelnie i regularnie. Nawet jeśli prowadzisz działalność na niewielką skalę przy pomocy systemu Vindicat.pl jest to możliwe. Jeśli monitoring należności w przypadku Twojego kontrahenta zawiedzie lub masz inne sprawy nadające się do windykacji - możesz rozpocząć windykowanie jednym kliknięciem. Staraj się rozpoczynać windykację tak szybko, jak to tylko możliwe. Czym szybciej rozpoczniesz odzyskiwanie pieniędzy, tym większe są Twoje szanse na sukces.

Monitoruj należności i windykuj razem z Vindicat.pl. Nigdy dotąd nie było to tak proste. Załóż konto w systemie już dziś.

Pytania i odpowiedzi:

1. Co system Vindicat.pl oferuje w ramach usługi monitorowania należności?

System przypomni Ci o zbliżających się terminach zapłaty i podpowie jakie czynności powinieneś podjąć. Umożliwi Ci wygenerowanie profesjonalnych monitów z przypomnieniem o płatności. Dzięki systemowi Vindicat.pl nie będziesz musiał zaprzątać sobie głowy datami z faktur - aplikacja o wszystkim Ci przypomni.

2. Ile faktur można monitorować w systemie Vindicat.pl?

To zależy od wybranej oferty. Do każdej z ofert przypisana jest konkretna liczba faktur do monitorowania. Zapoznaj się ze szczegółami i wybierz ofertę najlepszą dla Twojej firmy.

3. Co jeśli limit spraw przewidzianych dla danej oferty zostanie wykorzystany?

Pakiet odnowi się w kolejnym miesiącu i znów będziesz mógł monitorować należności swojej firmy.

4. Czy można wykupić wyłącznie usługę monitorowania faktur lub wyłącznie usługę windykacji?

Nie. Usługi są ze sobą powiązane. Wykupując dostęp do samodzielnej windykacji, możesz jednak w ogóle nie korzystać z usługi monitoringu należności. Wybór należy do Ciebie.

5. Czy jeśli monitoring należności zawiedzie można powierzyć sprawę prawnikom z Kancelarii Vindicat zamiast samodzielnie windykować online?

Tak. Po rejestracji w systemie na każdym etapie możesz powierzyć sprawę prawnikom z Kancelarii Vindicat.

6. Czy monitoring należności i samodzielna windykacja online to bezpieczne rozwiązania?

Oczywiście. Wszystkie rozwiązania systemu Vindicat.pl opracował sztab ekspertów z dziedziny windykacji oraz prawników. Zaufało nam już prawie 3 000 przedsiębiorców, a ponad 90% spraw prowadzonych przy pomocy systemu Vindicat.pl kończy się na najkorzystniejszym dla stron etapie polubownym. Vindicat.pl to w pełni kompleksowe rozwiązanie, godne zaufania każdego przedsiębiorcy.

7. Czy do systemu Vindicat.pl trzeba wprowadzić wszystkie należności firmy?

Nie. Każdorazowo decydujesz o tym czy daną sprawę chcesz prowadzić przy pomocy aplikacji Vindicat.pl. Wykupienie abonamentu nie oznacza, że każdą sprawę swojej firmy musisz prowadzić przy pomocy systemu. Wybierz ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb i prowadź tyle spraw, ile potrzebujesz.

Oceń ten artykuł:

Monitoring należności i windykacja online w systemie Vindicat.pl
Ocena: 5/5
Głosowano: 8 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!