• vindicat.pl»
 • Baza wiedzy»Połącz swój system księgowy z Vindicat.pl. Odzyskuj pieniądze wygodniej niż kiedykolwiek!

Połącz swój system księgowy z Vindicat.pl. Odzyskuj pieniądze wygodniej niż kiedykolwiek!

12-07-2021

Korzystasz z wFirmy, Fakturowni, ifirmy lub InFakt? Świetnie się składa! Teraz możesz połączyć swój system księgowości online z Vindicat.pl i windykować jeszcze efektywniej niż wcześniej. Bez wprowadzania danych z faktur i bez poświęcania czasu, który możesz przeznaczyć na rozwój biznesu. Jak to działa? Wyjaśniamy!

Połącz swój system księgowy z Vindicat.pl. Odzyskuj pieniądze wygodniej niż kiedykolwiek!

Integracja Vindicat.pl i Twojego systemu do księgowości online

Aby korzystanie z systemu Vindicat.pl było jeszcze łatwiejsze, umożliwiliśmy zintegrowanie naszej platformy z aż czterema najpopularniejszymi programami księgowości internetowej.

Z tej integracji może skorzystać każdy użytkownik Vindicat.pl, który równocześnie korzysta z ifirmy, wFirmy, Fakturowni lub InFakt. Dotyczy to zarówno osób, które korzystają z Vindicat.pl oraz systemu do księgowości online od dawna, jak i zupełnie nowych użytkowników.

Wprowadziliśmy możliwość integracji Vindicat.pl z systemem księgowym, ponieważ to właśnie faktury VAT są dokumentami, na podstawie których najczęściej toczy się windykacja. To maksymalnie praktyczna funkcjonalność, dzięki której naprawdę oszczędzisz czas!

Za sprawą naszej nowej integracji wszystkie faktury wystawione w systemie księgowym od razu trafiają do aplikacji Vindicat.pl. Bez konieczności ich ręcznego wprowadzania - możesz po prostu od razu przekazać nieopłacone faktury do windykacji lub monitoringu.

W tej chwili umożliwiliśmy integrację z aż czterema systemami księgowymi online. Są to:

 • wFirma [wfirma.pl] - popularny system do prowadzenia księgowości dla samozatrudnionych.
 • InFakt [infakt.pl] - biuro rachunkowe online.
 • Fakturownia [fakturownia.pl] - proste narzędzie online do wystawiania m.in. faktur i rachunków.
 • ifirma [ifirma.pl] - największy system księgowości internetowej w Polsce.

Czym więcej faktur miesięcznie wystawiasz, tym więcej czasu możesz zaoszczędzić dzięki integracji Vindicat.pl ze swoim systemem do windykacji online!

 

Jak zintegrować system Vindicat.pl z systemem do księgowości online?

Integracja, choć słowo to dla wielu przedsiębiorców może początkowo brzmieć obco, to nic trudnego. Sprowadza się do wprowadzenia danych do logowania do swojego systemu księgowego wprost do programu Vindicat.pl.

Połączenie Vindicat.pl i systemu do księgowości online nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności technicznych. Wystarczy przygotować sobie wcześniej odpowiednie dane - login i hasło lub login i API KEY/API_TOKEN. Poniżej szczegółowa instrukcja. Wystarczy:

 1. Zalogować się do systemu Vindicat.pl przy pomocy swoich standardowych danych.
 2. Po zalogowaniu do systemu Vindicat.pl - w panelu po prawej stronie - kliknąć pole „integracje”.
Integracja
 • Wybrać program do fakturowania z rozwijanej listy - do wyboru aktualnie jest wFirma, Fakturownia, InFakt lub ifirma. Następnie należy kliknąć pole „ustawienia”.
Integracja 2
 • Kolejno należy zalogować się do swojego programu księgowego bezpośrednio z poziomu Vindicat.pl. W tym celu trzeba podać:
 • Dla integracji z wFirmą - login i hasło do wFirmy.
 • Dla integracji z Fakturownią - prefix konta i API_TOKEN. Prefix konta znajdziesz w adresie w przeglądarce po zalogowaniu do Fakturowni, np. https://twoj-prefix.pl. API_TOKEN pobierzesz bezpośrednio z ustawień aplikacji Fakturownia (Ustawienia -> Ustawienia konta -> Integracja -> Kod autoryzacyjny API').
 • Dla integracji z InFakt - wystarczy podać API KEY. Wygenerujesz go w ustawieniach API w aplikacji InFakt.
 • Dla integracji z iFirmą - należy wpisać nazwę użytkownika, z której korzystasz w iFirmie oraz API KEY (faktura). Wygenerujesz go w aplikacji iFirma w sekcji „ustawienia” - > „API”.
Integracja 3Integracja 4Integracja 5

Połączenie systemu Vindicat.pl z jednym z systemów do księgowości online zajmie Ci zaledwie kilka minut. Możesz to zrobić w trakcie przerwy na lunch.

Jeśli jednak na etapie integracji napotkałbyś jakiekolwiek problemy - pamiętaj, że nasz dział obsługi klienta pozostaje do Twojej stałej dyspozycji. Zawsze chętnie pomożemy!

Jak działa integracja systemu Vindicat.pl z programem do księgowości online?

Co wydarzy się po tym, jak już połączysz swój system do księgowości online z systemem Vindicat.pl? Od tego momentu - realnie oszczędzasz czas!

System Vindicat.pl automatycznie pobierze wszystkie nieopłacone faktury z Twojego systemu księgowego. Pojawią się one od razu na Twojej liście faktur w Vindicat.pl.

Następnie, według swojego uznania możesz zadecydować, czy chcesz:

Od momentu pobrania faktur z systemu do księgowości, windykacja online toczy się w sposób typowy dla systemu Vindicat.pl. Wobec faktur pobranych z wFirmy, ifirmy, inFakt, czy Fakturowni, nie zostaną bez Twojej wyraźnej zgody podjęte żadne czynności. Sam zadecydujesz, w jaki sposób system pomoże Ci odzyskać pieniądze!

Korzyści z integracji systemu Vindicat.pl z systemem do księgowości online

Dzięki integracji z wFirmą, InFaktem, Fakturownią lub ifirmą odzyskiwanie pieniędzy z nieopłaconych faktur jest znacznie szybsze. Tworząc tę funkcjonalność, myśleliśmy przede wszystkim o wygodzie przedsiębiorców.

Dlatego teraz, użytkownicy Vindicat.pl, którzy skorzystają z integracji z systemem do księgowości online:

 • Nie muszą ręcznie przepisywać danych z faktur, aby moc rozpocząć windykację lub monitoring. W przypadku większej liczby faktur to ogromna oszczędność czasu! To jednak równie ważne w przypadku firm, które wystawiają kilka, czy kilkanaście faktur miesięcznie W końcu w biznesie liczy się każda minuta!
 • Nie muszą importować faktur. Oznacza to, że na potrzeby wgrania faktur do Vindicat.pl nie trzeba tworzyć specjalnych arkuszy - samodzielnie lub z pomocą osoby, która do tej pory realizowała to zadanie w firmie. Po dokonaniu integracji nieopłacone faktury same pojawią się w systemie, gotowe do windykacji lub monitoringu. Bez wgrywania ich z arkusza. Po prostu!
 • Eliminują ryzyko popełnienia błędu. Brak konieczności ręcznego uzupełniania danych lub ich importowania wyklucza możliwość popełnienia kosztownego błędu. Nie musisz dłużej obawiać się, że umknęło Ci jedno zero lub popełniłeś błąd w nazwie firmy kontrahenta. Dane z faktur zaimportują się bez żadnych błędów!

Nie tylko integracje - pozostałe funkcje systemu Vindicat.pl

System Vindicat.pl zapewnia przedsiębiorcom możliwość szybkiej integracji z systemem do księgowości online... ale to dopiero początek jego praktycznych funkcjonalności.

Vindicat.pl to jedyny na rynku w pełni kompletny system do windykacji online. Pomaga małym i średnim firmom odzyskiwać pieniądze przez Internet. Prosto, wygodnie i korzystnie!

Vindicat.pl wspiera przedsiębiorcę na każdym etapie windykacji. Umożliwia też prowadzenie windykacji automatycznej, w której określone z góry czynności, system podejmuje samoczynnie.

Vindicat.pl oferuje wszystkie narzędzia niezbędne do odzyskiwania pieniędzy. Praktyczne funkcjonalności Vindicat.pl to m.in.:

 • Monitoring płatności. Dzięki monitoringowi płatności Twojej firmie nie umknie żadna nieuregulowana faktura, a kontrahent - otrzyma stosowne powiadomienia mailowe i w formie SMS. Monitoring to najskuteczniejszy sposób na utrzymanie pełnej kontroli nad firmowymi należnościami - także w małych firmach!
 • Popularna i wysokopozycjonowana giełda długów. Dodanie danych nierzetelnego klienta na giełdę długów skutecznie motywuje do jak najszybszej zapłaty. Często działa jak kubeł zimnej wody - nikt przecież nie chce, aby pierwszą informacją, jaka pojawia się po wpisaniu nazwiska w wyszukiwarkę, była wysokość zadłużenia. Giełda Vindicat.pl działa także w modelu success fee - oznacza to, że za windykację można zapłacić po odzyskaniu pieniędzy. Dowiedz się, jak działa windykacja success fee i windykuj za darmo!.
 • Bogata baza spersonalizowanych dokumentów windykacyjnych. Z systemu w kilka minut można wygenerować m.in. gotowe do użycia wezwania do zapłaty, pozwy, czy wnioski o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Wszystkie opierają się na wprowadzonych wcześniej danych. Wystarczy, że złożysz na nich odręczny podpis... i już. Koniec z głowieniem się nad tym, jak napisać wezwanie do zapłaty, czy pozew. Możesz po prostu pobrać je z systemu!
 • Dostęp do raportu BIG InfoMonitor o wiarygodności kontrahenta. To niezwykle przydatna funkcjonalność, która pozwala sprawdzić kontrahenta - np. przed rozpoczęciem nowej współpracy. Vindicat.pl umożliwia również dodanie wisu do BIG InfoMonitor.
 • Pieczęć prewencyjna Vindicat. Dzięki umieszczeniu takiej pieczęci na wystawianych przez firmę fakturach, klient od razu wie, że jeśli nie zapłaci - sprawa trafi do Vindicat. To skuteczna motywacja do zapłaty w terminie!
 • Rzetelny program edukacyjny. Za sprawą regularnej lektury materiałów przygotowanych przez zespół ekspertów Vindicat, użytkownicy systemu są zawsze na bieżąco... i nie dają się oszukać!

Jeśli korzystasz z księgowości online - otwórz się także na windykację online. To naprawdę proste, niesamowicie wygodne, a przede wszystkim skuteczne!

Aż 93% spraw prowadzonych przy pomocy systemu Vindicat.pl kończy się na etapie polubownym. To najkorzystniejszy dla przedsiębiorcy scenariusz, ponieważ eliminuje konieczność zaangażowania w sprawę sądu. Twoja firma również powinna się o tym przekonać!

 

Połącz swój system do księgowości internetowej z Vindicat.pl już teraz!

Systemy do księgowości online to rozwiązanie bardzo komfortowe, szybkie i eliminujące konieczność osobistego kontaktu z biurem księgowym. Dokładnie tak samo jest z windykacją online. Przy pomocy Vindicat.pl odzyskasz pieniądze, oszczędzisz mnóstwo czasu i unikniesz konieczności osobistego kontaktowania się z dłużnikiem. Połączenie systemu do księgowości online z systemem do windykacji online to bardzo rozsądna i wygodna możliwość. Mamy nadzieję (graniczącą z pewnością!), że nasi użytkownicy podzielą tę opinię!

Aktualnie w systemie Vindicat.pl toczy się ponad 61 000 spraw. Jeśli Twoja firma jeszcze nie windykuje online - już teraz dołącz do grona świadomych przedsiębiorców, którzy poznali już korzyści płynące z nowoczesnego odzyskiwania pieniędzy!

Sprawdź ofertę Vindicat.pl w modelu:

FAQ:

Jakie systemy do księgowości internetowej można połączyć z Vindicat.pl?

Aktualnie z Vindicat.pl można połączyć systemy takie jak: wFirma, ifirma, Fakturownia i InFakt.

Czy za skorzystanie z integracji systemu do księgowości online z Vindicat.pl trzeba dodatkowo zapłacić?

Nie. Nie przedsiębiorca, który korzysta już z systemu Vindicat.pl i wybrał ofertę dla swojej firmy, nie musi ponosić żadnych dodatkowych opłat. Dotyczy to także nowych użytkowników. Dostają możliwość integracji „w pakiecie” z wybraną ofertą. Bez konieczności dopłaty!<

Czy korzystając z możliwości integracji, trzeba przepisywać jakiekolwiek dane z faktur ręcznie?

Nie. Wszystkie dane niezbędne do rozpoczęcia windykacji lub monitorowania płatności wczytają się automatycznie. Szybko i wygodnie!

Czy połączenie Vindicat.pl z systemem do księgowości online jest bezpieczne?

Oczywiście. Zarówno systemy do księgowości online, jak i system Vindicat.pl dbają o poufność danych użytkowników i korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań w celu ich ochrony. Sam proces połączenia również jest szyfrowany i bezpieczny. Możesz korzystać z integracji bez obaw!

Czy z integracji można zacząć korzystać od razu po połączeniu konta w Vindicat.pl z systemem do księgowości online?

Tak. Od razu po podaniu właściwych danych system automatycznie pobiera faktury. Trwa to zwykle kilkadziesiąt sekund. I już można działać - zlecić faktury do windykacji lub monitoringu płatności.

Czy można przerwać integrację systemu Vindicat.pl z systemem do księgowości online?

Tak, w dowolnym momencie. Jeśli z różnych powodów zechcesz przerwać połączenie systemu Vindicat.pl z systemem do księgowości online (np. przestaniesz korzystać z tego systemu, zdecydujesz się na księgowość stacjonarną itp.), to możesz przerwać integrację.

Nie korzystam z księgowości online. Czy w systemie Vindicat.pl nadal można wprowadzać faktury ręcznie?

Oczywiście! Wszyscy użytkownicy Vindicat.pl, którzy wolą samodzielnie wprowadzać dane z faktur - nadal mogą to robić.

Oceń ten artykuł:

Połącz swój system księgowy z Vindicat.pl. Odzyskuj pieniądze wygodniej niż kiedykolwiek!
Ocena: 5/5
Głosowano: 4 razy.
Twoja ocena: Brak
Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!