Małe i średnie firmy upadają, ponieważ mają problem z odzyskiwaniem swoich należności

27-02-2018

Bogusław Bieda: Przedsiębiorcy w Polsce dyskutują o upadłościach wielkich firma typu Alma, typu Praktiker, a tymczasem jest problem z upadłością małych i średnich przedsiębiorstw. Często przyczyną ich właśnie bankructwa jest to, że nie uruchamiają procesu związanego z odzyskiwaniem wierzytelności, boją się utraty kontrahenta lub to, że mają wyobrażenie, że ten proces jest drogi i kosztowny. Na podstawie naszego raportu pokazaliśmy, że skuteczność przedsiębiorców, którzy korzystają z narzędzia Vindicat.pl jest na poziomie 90%, a przedsiębiorcy, którzy podejmują samodzielne działania typu pismo z internetu, typu samodzielne wykonywanie telefonów ponaglających, ta skuteczność w procesie jest na poziomie 60%.

Im dłuższy czas przeterminowania, tym mniejsza szansa na odzyskanie pieniędzy. Raport pokazuje, że wierzytelności, które są windykowane do 90 dni, ich skuteczność za pomocą narzędzia jest na poziomie 90%.

94% spraw, które są windykowane kończą się na etapie windykacji polubownej. Te etapy związane z windykacją polubowną to właśnie wysłanie wezwania do zapłaty, to wygenerowanie gotowego dokutemu w postaci upublicznienia danych na giełdzie długów, czy chociażby umieszczenie dłużnika w BIG InfoMonitor.

Ta średnia kwota tej faktury, która jest windykowana w systemie to jest około 7000 złotych.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze. Po zalogowaniu się do systemu wyznaczona przez nas osoba przez dosłownie 20 minut w ciągu dnia może obsługiwać sobie właśnie niezapłacone faktury, gdzie system intuicyjnie podpowiada jej jakie czynności należy wykonać i jakie należy działania podjąć żeby skutecznie odzyskać swoje należności.

To co jest bardzo istotne, to to, że narzędzie jest oparte na opłaceniu abonamentu miesięcznego. Czyli koszty są bardzo powiedziałbym niskie w stosunku do tego, ile musielibyśmy zapłacić korzystając z innych narzędzi.

Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!