• vindicat.pl»
  • O firmie»
  • Centrum prasowe»Monitoring Płatności - Innowacyjny LegalTech Vindicat.pl w ofercie dla klientów Raiffeisen Bank.

Monitoring Płatności - Innowacyjny LegalTech Vindicat.pl w ofercie dla klientów Raiffeisen Bank.

25-07-2018
Monitoring Płatności Vindicat.pl ofercie dla klientów Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank od lipca 2018 wdrożył dla wszystkich swoich klientów segmentu MSP usługę Monitoring Płatności.

Wdrożenie usługi jest kolejnym elementem strategii związanej z dostarczaniem klientom banku (firmom) skutecznych narzędzi wspierających prowadzenie biznesu.

Usługa Monitoring Płatności jest również odpowiedzią na stale rosnące potrzeby przedsiębiorców w zakresie skutecznego odzyskiwania należności.

Na problemy z uzyskiwaniem płatności od swoich kontrahentów, w Polsce od lat, skarży się między 40  a 50% przedsiębiorców. - Niestety lepsza  koniunktura gospodarcza nie przekłada się na znaczącą poprawę płatności między firmami, dlatego, tak ważna jest dla polskich przedsiębiorców prewencja oraz umiejętność dochodzenia swoich należności.

Dzięki odzyskaniu pieniędzy, przedsiębiorcy mogą zachować płynność finansową i inwestować środki w rozwój firmy.

Jak wynika z badań BIG InfoMonior - co dwunasty mikro i mały przedsiębiorca oczekujący na mocno opóźnioną płatność od kontrahenta nie upomina się o pieniądze, a połowa z nich rezygnuje z wynagrodzenia. Firmy boją się zepsuć relacje z kontrahentem, ale też nie wiedzą jak zorganizować procesu monitoringu płatności i odzyskania należnych im pieniędzy z niezapłaconych faktur.

Zdaniem Bogusława Biedy, prezesa firmy Vindicat jest to też efekt braku wiedzy i odpowiednich narzędzi do zarządzania procesem monitoringu płatności. – Szczególnie mikro i małe przedsiębiorstwa pozostawione są z problemem „same sobie”. Kłopotem jest choćby minimalny próg wartości faktury, od którego chcą się nią zająć firmy windykacyjne czy kancelarie prawnicze, wynoszący zazwyczaj 5 tys. zł – mówi Bogusław Bieda. - Stąd m.in. pomysł na stworzenie innowacyjnej usługi zautomatyzowanej windykacji online, którą kierujemy przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw - tłumaczy.

Bardzo się cieszę, że narzędzie Vindicat.pl z którego będą mogli korzystać klienci Raiffeisen Banku, przyczyni się podniesienia świadomości związanej z procesem monitoringu płatności oraz spowoduje skuteczne odzyskiwanie przez nich należnych pieniędzy.

 

Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!