• vindicat.pl»
  • O firmie»
  • Materiały video»Jak wprowadzić dane z faktury i wysłać skuteczne wezwanie do zapłaty w systemie Vindicat.pl

Jak wprowadzić dane z faktury i wysłać skuteczne wezwanie do zapłaty w systemie Vindicat.pl

19-02-2017

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na odzyskanie należności wprowadź nieuregulowaną fakturę do systemu dzień po terminie płatności. Zwiększy to twoje szanse na odzyskanie długu aż do 90%. Zobacz jakie to proste.

W celu wygenerowania wezwania do zapłaty zaloguj się do systemu Vindicat.pl. Po zalogowaniu się w systemie w głównym menu, w zakładce „Lista spraw” kliknij ikonę „Dłużnicy”. Żeby dodać dłużnika kliknij przycisk „Dodaj nowego dłużnika”, następnie uzupełnij wszystkie dane oraz pola oznaczone gwiazdką. Po uzupełnieniu wymaganych danych kliknij przycisk „Dodaj”. Dłużnik został dodany.

W zakładce „Lista spraw” kliknij na ikonę „Wierzytelności”, a następnie przycisk „Dodaj wierzytelność”. Wybierz konkretnego dłużnika z listy i kliknij „Następny krok”. Zdefiniuj podstawę roszczenia. W naszym przypadku podstawą roszczenia jest faktura. Nazwa dłużnika nadawana jest automatycznie. Kliknij „Następny krok”.

W celu uzupełnienia szczegółowych danych faktury kliknij „Dodaj dane” i zaznacz „Tryb transakcji” oraz uzupełnij „Przedmiot umowy”. W drugiej kolejności kliknij na przycisk „Dodaj nową kwotę” i uzupełnij: numer faktury, kwota, data wystawienia faktury, termin płatności. Pamiętaj o dodaniu „Dolicz ryczałtowe koszty windykacji 40 euro”.

W przypadku dokonania przez dłużnika jakiś wpłat wcześniej kliknij przycisk „Dodaj nową wpłatę”  i uzupełnij: kwotę, datę wpłaty oraz tytuł. Kliknij „Następny krok”.

W celu „Weryfikacji faktycznego stanu sprawy” odpowiedz na pytanie: „Czy było prowadzone postępowanie egzekucyjne prze komornika?”, „Czy uzyskano tytuł wykonawczy?”, „Czy zostało wysłane wezwanie do zapłaty listem poleconym?”. Następnie kliknij przycisk „Windykuj samodzielnie”. System automatycznie przekieruje cię do sugerowanych czynności w sprawie. Na tym etapie możemy wybrać konkretną czynność – wezwanie do zapłaty. Kliknij przycisk „Dalej”. Dłużnik otrzymuje wiadomość e-mail oraz SMS o zaprezentowanej na ekranie treści.

W monecie zrealizowania usługi „Wezwanie do zapłaty” przejdź bezpośrednio do wygenerowanych pism. Kliknij „Wygenerowane pisma”, a następnie „Wezwanie do zapłaty”. W celu pobrania wezwania do zapłaty kliknij przycisk „Pobierz”. Pismo automatycznie pobierane jest na komputer w formacie PDF. Prezentowane pismo jest gotowe. Wydrukuj je i wyślij listem polecony do dłużnika.

W przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z nami.

Skutecznie odzyskuj długi
Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!